Заробітчани можуть отримувати пенсію в Україні, але за однієї умови: Від чого залежить розмір виплат

Українські заробітчани, які отримували зарплати за кордоном та сплачували там податки, можуть розраховувати на пенсію після повернення на батьківщину. Для цього таким громадянам потрібно одразу після працевлаштування укласти договір про соціальне страхування з країною, де вони працювали, передають Патріоти України.

Отримавши соціальний стаж за кордоном, можна після виходу на пенсію отримувати виплати в Україні, якщо заробітчанин ухвалить рішення повернутися додому.

Пенсійний фонд при нарахуванні пенсії таким українцям враховує не лише роки трудової діяльності (стаж), а й розмір заробітної плати, отриманої в іншій країні у період з 1 липня 2000 року. Також зарплата перераховується з іншої валюти до гривні (за чинним курсом НБУ), і на її підставі визначається розмір майбутньої пенсії.

У ПФУ додали, що з більшістю країн пострадянського простору Україна підписала угоду за територіальним принципом, яка передбачає зарахування страхового стажу, отриманого за кордоном, у країні, де він проживає. Таким чином, виплату пенсії здійснює та держава, на території якої перебуває територіально заробітчанин-пенсіонер. До переліку країн, що підтримали цей принцип, входять: Білорусь; Вірменія; Казахстан; Киргизстан; Російська Федерація; Таджикистан; Туркменістан; Узбекистан; Молдова; Грузія; Азербайджан; Монголія; Румунія; Угорщина.

Проте є країни, договори з якими передбачають пропорційний принцип підрахунку видатків на виплату пенсій. У цьому випадку кожна країна, в якій пенсіонер офіційно пропрацював певний термін, нараховує та виплачує йому свою частину пенсії. При цьому в Україні при розрахунку "української" частини пенсії не враховують ту зарплату, яку він отримував за кордоном, а береться до уваги лише відпрацьований там страховий стаж. Підсумовуючи стаж роботи за кордоном та на батьківщині, Пенсійний фонд приймає рішення про призначення пенсії.

Договори про виплату пенсій за пропорційним принципом з Україною мають такі країни: Болгарія, Естонія, Іспанія, Латвія, Литва, Польща, Португалія, Словаччина та Чехія.

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

Може опинитись на межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...