
В Україні уряд вирішив підвищити оклади соцпрацівників, медиків і педагогів у сфері соціальних послуг у 2,5 раза, щоб зупинити кадровий відтік і стабілізувати систему соцзахисту. Нові оклади становитимуть понад 13 тис. грн для соцпрацівника та майже 17 тис. грн для провідного фахівця, що має підвищити якість соціальних послуг у громадах, передають Патріоти України.
Про це міністр соціальної політики Денис Улютін сказав під час Форуму Асоціації прифронтових міст і громад. За словами міністра, нова система оплати праці передбачає суттєве зростання посадових окладів уже найближчим часом. Попередні розрахунки такі:
Підвищення стосуватиметься всіх фахівців у системі соцпослуг: від соцпрацівників на місцях до медичних і педагогічних працівників, які надають підтримку в територіальних громадах, зокрема прифронтових. Улютін підкреслив, що саме ці громади першими довели, що інвестиції у працівників соцсфери безпосередньо зміцнюють стійкість і витривалість суспільства, особливо під час війни.
Напередодні заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук звернула увагу, що система соцзахисту перебуває у стані хронічного виснаження. Під час поїздок у регіони вона зафіксувала дві ключові проблеми:
За її словами, без суттєвого перегляду зарплат на місцях держава не зможе утримати професіоналів, забезпечити якісні соціальні послуги та ефективно працювати в умовах війни. Улютін наголосив, що рішення про перегляд окладів – це не лише про мотивацію працівників, це інструмент для:
В Україні курс долару найближчими днями, 27-28 червня, перебуватиме в коридорі: купівля від 44,50 до 44,75 грн та продаж від 44,95 до 45,30 грн. А євро буде в межах коридору: купівля від 50,90 до 51,35 грн і продаж від 51,40 до 51,80 грн, передають Пат...
З 1 липня українці сплачуватимуть за комунальні послуги за колишніми розцінками – відповідні рішення вже затверджено. Ціна на електроенергію зафіксована на рівні 4,32 грн за кВт*год, а вартість природного газу становитиме 7,96 грн за кубометр. Про це й...