Зарплати зростають чи знижуються? Стало відомо, в яких сферах українцям працювати найвигідніше

В Україні зберігається загальна тенденція зростання зарплат, яка розпочалася ще 2023 року. Оплата праці населення, незважаючи на війну та виклики для економіки, продовжує збільшуватися, і середня зарплата українців, як свідчать дані Держстату, становила 19 231 гривню, передають Патріоти України.

Середня зарплата в Україні: хто заробляє найбільше

Так, за даними держструктури, найбільш високооплачуваними в Україні є працівники у сфері "Інформація та телекомунікації". У представників цієї професії зарплата за місяць зросла на 23,3% і становить 41 326 гривень. Досить високі виплати також зафіксовані в таких сферах:

  • "Фінансова та страхова діяльність" — 37 477 гривень (зарплати зросли на 24%);
  • "Державне управління та оборона" — 28 516 гривень (плюс 12,2%);
  • "Професійна, наукова і технічна діяльність" — 25 860 гривень (+13%);
  • Оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів — 21 787 гривень (+18,8%);
  • "Промисловість" — 20 262 гривні (25,7%).

Небагато платять українцям, які працюють у сфері освіти. Так, за даними Держстату, вони заробляють по 13,5 тисячі гривень щомісяця, їхні виплати збільшилися лише на 0,5).

Водночас, як зазначив у своєму Telegram-каналі голова комітету Верховної Ради з питань фінансів Данило Гетманцев, середня зарплата в Україні в реальному вимірі (з урахуванням інфляції) за 2023 рік залишається на 8,3% меншою, ніж до повномасштабної війни. Так, у доларовому еквіваленті (за офіційним середнім курсом) середня зарплата була на 7,1% меншою (514 доларів і 477 доларів відповідно у 2021 і 2023 роках).

"Утім, ці втрати могли бути більшими. Утримання відносно низької інфляції під час війни дозволило мінімізувати втрати в реальних доходах. Досвід Балканських країн, які занурилися в гіперінфляційну спіраль під час війни, є найкращим нагадуванням, як це можливо", — зазначив він.

Ситуація досить складна: В Україні можуть запровадити обмеження електропостачання

субота, 13 квітень 2024, 12:28

У разі продовження російських терористичних атак по об'єктах критичної інфраструктури в Україну можуть запровадити обмеження споживання електроенергії. За найгіршого розкладу графіки відключення світла можуть повернути вже влітку, передають Патріоти Ук...

В одній із країн ЕС планують збільшити щомісячні виплати українським біженцям

субота, 13 квітень 2024, 11:43

Поки у Польщі планують скоротити виплати втікачам від війни в Україні, уряд Швеції оголосив про створення нового законопроєкту, спрямованого на розширення підтримки українських біженців, передають Патріоти України. Однією з ключових ініціатив стає можл...