Зажерливість, що до добра не доведе: Тарифи морських портів України в рази більші, ніж у конкурентів

Водночас українська портова інфраструктура має 3,5 бала з 7 можливих, що значно нижче за показники сусідніх держав і середнього значення по ЄС.

Сума портових зборів для суднозаходу кейпсайз (судна до 100 000 тонн) в український морський порт «Південний» в 2,3 рази більше, ніж в найбільшому порту Європи – Роттердамі, а для заходу хендімакс (до 50 000 тонн) в Миколаївський порт – в 4,1 рази більше, ніж в порту Констанца, оприлюднено у дослідженні «Аудит економіки України», який проведено Урядом України. Про це повідомляє agronews.ua, передають Патріоти України.

Згідно з розділом «Надмірна зарегульованість», неефективне регулювання в сфері морського транспорту, зокрема, нецільове використання портових зборів призвело до того, що українські порти є одночасно одними з найдорожчих у світі і найбільш неефективними.

Завищені портові збори знижують конкурентоспроможність експортерів, хоча повинні сприяти розвитку портової інфраструктури. Незважаючи на те, що високі портові збори генерують значні прибутки для АМПУ, велика частина доходів спрямовується до державного бюджету у вигляді податків і дивідендів. За останні п’ять років середньорічні виплати на користь держави втричі перевищували розмір капітальних інвестицій. Наслідки – значний знос портової і припортовий інфраструктури, сказано в дослідженні.

Автори документа нагадали, що, відповідно до Індексу якості портової інфраструктури Світового економічного форуму, українська портова інфраструктура має 3,5 бала з 7 можливих, що значно нижче за показники сусідніх держав і середнього значення по ЄС (4,8 / 7).

Дуже важливий крок! Рада скасувала сплату ПДВ та мита при ввезенні дронів, тепловізорів та рацій

понеділок, 6 лютий 2023, 15:59

Верховна Рада звільнила від сплати мита та податку на додану вартість ввезення дронів, тепловізорів та рацій в країну, передають Патріоти України. "Рада схвалила наші законопроекти №8360/8361-д щодо звільнення від ПДВ та мита ввезення коптерів, теплові...

Впливає багато факторів: Аналітик спрогнозував, яким буде курс долара найближчими днями

понеділок, 6 лютий 2023, 15:30

Найближчими днями, з 6 до 10 лютого, у банках готівковий курс долара в Україні перебуватиме в коридорі від 39,60 до 41,00 грн/дол., а євро - від 42,20 до 44,20 грн/євро, передають Патріоти України. Такий прогноз зробив аналітик Олексій Козирєв, зазначи...