Зажерливість, що до добра не доведе: Тарифи морських портів України в рази більші, ніж у конкурентів

Водночас українська портова інфраструктура має 3,5 бала з 7 можливих, що значно нижче за показники сусідніх держав і середнього значення по ЄС.

Сума портових зборів для суднозаходу кейпсайз (судна до 100 000 тонн) в український морський порт «Південний» в 2,3 рази більше, ніж в найбільшому порту Європи – Роттердамі, а для заходу хендімакс (до 50 000 тонн) в Миколаївський порт – в 4,1 рази більше, ніж в порту Констанца, оприлюднено у дослідженні «Аудит економіки України», який проведено Урядом України. Про це повідомляє agronews.ua, передають Патріоти України.

Згідно з розділом «Надмірна зарегульованість», неефективне регулювання в сфері морського транспорту, зокрема, нецільове використання портових зборів призвело до того, що українські порти є одночасно одними з найдорожчих у світі і найбільш неефективними.

Завищені портові збори знижують конкурентоспроможність експортерів, хоча повинні сприяти розвитку портової інфраструктури. Незважаючи на те, що високі портові збори генерують значні прибутки для АМПУ, велика частина доходів спрямовується до державного бюджету у вигляді податків і дивідендів. За останні п’ять років середньорічні виплати на користь держави втричі перевищували розмір капітальних інвестицій. Наслідки – значний знос портової і припортовий інфраструктури, сказано в дослідженні.

Автори документа нагадали, що, відповідно до Індексу якості портової інфраструктури Світового економічного форуму, українська портова інфраструктура має 3,5 бала з 7 можливих, що значно нижче за показники сусідніх держав і середнього значення по ЄС (4,8 / 7).

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

На межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...