Збитки доведеться відшкодовувати: Влада Польщі пообіцяла покарати фермерів-протестувальників, котрі висипають українське зерно

Польські фермери висипали українське зерно з вагонів

Польський уряд обіцяє знайти тих, хто розсипає українське зерно, такі дії є неприпустимими. Про це заявив міністр внутрішніх справ Польщі Марцін Кервінський в ефірі Польського радіо.

"Те, що сталося в кількох місцях, тобто висипання зерна з транспорту, є неприпустимим", - сказав він, додавши, що поліція затримає "злочинців". Міністр пообіцяв, що уряд Польщі не допустять такої "анархізації суспільного життя". Кєрвінський також спростував інформацію, що нібито вантажі з військовим та гуманітарними постачаннями, мають проблеми на кордоні. Він наголосив, що вони "нормально проходять". Тим часом перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький в ефірі телемарафону заявив, що відшкодовувати збитки за висипане в Польщі зерно має винна сторона. "Пошкодження приватної власності однозначно є правопорушенням", - сказав він. Заступник міністра повідомив, за всіма актами знищення української продукції правоохоронними органами Польщі порушено справи. За словами Висоцького, сплатити компенсацію зобов'язаний той, хто завдав шкоди. "Ми ж говоримо про судовий розгляд... Ми сподіваємося на максимально стислі терміни розгляду справ і передання їх до суду. Розраховуємо на справедливість і фіксацію того, що необхідна повна компенсація збитків тими, хто їх завдав", - заявив посадовець.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...