Збитки майже на 40 млн грн: Аудит Міноборони виявив масштабні порушення в одній з військових частин

Аудит Міністерства оборони виявив порушення в одній з військових частин майже на 40 млн грн. Як зазначається у повідомленні на сайті Міноборони, Служба внутрішнього аудиту міністерства у співпраці з правоохоронними органами провела перевірку однієї з військових частин у Чернігівській області, передають Патріоти України.

"Аудитори встановили порушення, що призвели до збитків державі на суму 38,8 млн грн. Зокрема наймасштабніше із чотирьох порушень - безпідставне завищення вартості придбаних у 2022 році генераторів, що спричинило 37,1 млн грн збитків", - йдеться у повідомленні.

Аудит встановив, що посадові особи військової частини укладали додаткові угоди з постачальниками, чим істотно змінювали умови договору. Через це вони закупили на 163 генератори менше від встановленої потреби.

"При чому в період з жовтня 2022-го по квітень 2023 року, коли генератори були критично потрібні військовим, більшість з них до військових частин не постачалися, а накопичувалися на складах. Частка виданих генераторів для користування не перевищила 15% від закуплених", - наголосили у Міноборони.

Крім того, зазначається у повідомленні, було встановлено й інші порушення на загальну суму 1,7 млн грн. Підкреслюється також, що під час перевірки Служби внутрішнього аудиту Міноборони було встановлено факти перешкоджання діям аудиторів.

"Щодо порушень посадових осіб - зокрема командира військової частини - що призвели до втрат з державного бюджету, рішенням керівництва Міноборони матеріали передано до правоохоронних органів", - йдеться у повідомленні.

Перевірки в Міноборони: проблеми з пальним

Нещодавно Міноборони вирішило зобов’язати постачальників маркувати пальне для ЗСУ червоним та зеленим кольорами. У дизельне пальне буде додано фарбник яскраво червоного кольору, а у бензин – зеленого.

Зауважується, що маркування дає можливість ідентифікувати та відслідковувати пальне, яке було закуплене винятково для потреб ЗСУ, та зменшує можливість його незаконного продажу. Крім того, визначений колір унеможливить зловживання на місцях щодо змішувань пального. Адже якість пального для військової техніки має надважливе значення.

Недоімперія згадає як "непабєдімиє дєди" раділи скибці хліба? США збираються вдвічі скоротити енергетичні доходи РФ до 2030 року

субота, 2 грудень 2023, 3:25

Сполучені Штати мають намір вдвічі скоротити доходи Росії від продажу нафти й газу до кінця цього десятиліття. Як пише "Європейська правда", про це в інтерв'ю Financial Times заявив помічник держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Джеффрі Паєт...

В ОПУ розповіли, який аеропорт України відновить роботу першим

п’ятниця, 1 грудень 2023, 22:28

«Бориспіль» стане першим аеропортом, який відкриють в Україні, щойно це дозволить безпекова ситуація. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга, передають Патріоти України. За його словами, аеропорт став першим об'єктом, який зак...