Збитки на мільярди: Як нові правки Верховної Ради можуть завдати шкоди українському бізнесу

Зараз в парламенті йде обговорення таких ініціатив, але сам діалог з бізнесом - чисто формальний.

Підвищення ренти на видобуток залізної руди в 4,5 рази суттєво підірве галузь і завдасть збитків державі на мільярди гривень. Про це розповів голова Федерації металургів України Сергій Біленький, коментуючи податкові поправки, які планує прийняти Верховна Рада, передають Патріоти України.

Зараз же в парламенті йде обговорення даних ініціатив, але сам діалог з бізнесом, за словами фахівця, чисто формальний. "Нам пообіцяли, що якісь наші пропозиції будуть враховані між першим і другим читанням, але законопроекти 1012 і 1012-1 приймуть. Тому, на жаль, доводиться констатувати — діалогу влади на рівні Верховної Ради і бізнесу, немає. Координації між Радою і урядом теж немає. Прем'єр-міністр з одного боку заявляє, що зміни до Податкового кодексу обговорюватимуть навесні, а прийняті будуть не раніше 2021 року, при цьому парламент вносить кардинальні зміни. Наші витрати через підвищення в 4-5 разів тарифів зростуть не менше ніж на 8,5 мільярда гривень на рік", — підкреслив Біленький.

Такі зміни можуть просто погубити галузь. При цьому фахівець відзначає, такий дивний інтерес спостерігається з боку Ради тільки до залізної руди, рента ж на інші види сировини не збільшується. "Ми порахували, якщо держава отримає додатково 8,5 мільярда гривень від ренти, то втратить близько 11,5 мільярдів податку на прибуток від цих же підприємств. Оскільки, як мінімум на 20% будуть скорочені обсяги виробництва, ми втратимо значну частину експорту — Китай повністю, частину в країни ЄС. Можливо рентабельним залишиться лише внутрішній ринок за рахунок більш дешевої доставки", — підсумував Біленький.

Джерело: Обозреватель

Битва за Азовське море: чому Україна має заявити про денонсацію угоди 2003 року

середа, 12 травень 2021, 22:09

Переконаний, денонсація договорів із Росією щодо Азовського моря дала б Україні істотні переваги в процесі захисту власних територій і своєї економічної зони. Вчинивши так, ми б зняли безліч питань. І змогли б апелювати до країн Заходу, вказуючи на поруше

Фальшивих грошей побільшало: В НБУ розповіли, які купюри підробляють найчастіше

середа, 12 травень 2021, 21:14

Кількість підроблених банкнот національної валюти в Україні в 2020 році зросла до 5,5 штук на 1 млн справжніх купюр з 3 штук у 2019 році, але показник залишається стабільно низьким, зазначають Патріоти України. Як повідомила прес-служба Національного б...