Зе-команда догосподарювалась. Гречка і м'ясо зникнуть з прилавків - українцям розкрили найгірший сценарій дефіциту

Держрегулювання цін на продукти соціальної значущості є найпримітивнішим інструментом уряду, заявив президент ГО Українська організація захисту споживачів послуг Олег Тітамир, передають Патріоти України.

"Практика показує, що пряме і жорстке втручання держави в регулювання рентабельності і цін в продовольчих торгових ланцюжках, як правило, оберталося порожніми полицями, вічним дефіцитом товарів першої необхідності і чергами" - сказав він в інтерв'ю Фактам.

Експерт вважає, що ефект для кінцевого споживача при адміністративному втручанні уряду в ціни виглядає вельми сумнівним. Він також не виключив, що торгові мережі будуть домовлятися з постачальниками про "сірі" закупівельні ціни і тіньові розрахунки, при яких будуть враховуватися інтереси продавця.

Глава організація захисту споживачів попередив, що в довгостроковій перспективі обмеження торгової націнки, швидше за все, призведе до підвищення цін. "Якщо ж глибинні причини зростання цін не будуть усунені, не будуть компенсовані комплексною держпідтримкою виробників продовольчої групи, то спроби регулювання на більш тривалий період можуть призвести до серйозного дефіциту товарів першої необхідності", - підкреслив він.

РекламЕксперт зазначив, що для зменшення збиткових ризиків продуктові магазини і рітейлові мережі можуть обмежити обсяги закупівель соціальних товарів, що може закінчиться тим, що, наприклад, гречка, курка або борошно вищого сорту можуть продаватися в дуже обмеженому обсязі і навіть час від часу зникати з асортименту і з полиць супермаркетів. У зв'язку з цим він вважає реалістичним сценарій, при якому іноземні виробники можуть масово витіснити вітчизняного виробника.

"Рішення погане та неприємне, але... корисне": Фурса прокоментував ідею податку на імпорт

неділя, 14 серпень 2022, 20:29

Деякі народні депутати виступають з ініціативою впровадження 10% податку на купівлю валюти в Україні. Цей податок має скоротити імпорт. Про це розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса, передають Патріоти України. Він зауважив, 10% податок на імпорт д...

Усі замовлення - для України: Виробник "Байрактарів" наразі заброньований на три роки вперед

неділя, 14 серпень 2022, 19:29

Турецька компанія Baykar, яка виробляє безпілотники Bayraktar TB2 і Bayraktar Akinci, має потужності для виробництва 20 безпілотників щомісяця і трирічний резерв замовлення. Наразі турецький виробник безпілотників зосереджений тільки на замовленнях Укр...