Зеленський обіцяв Україні іпотеку під 10%: У Нацбанку пояснили, чи можливо це

Теоретично забезпечити іпотечні кредити в Україні під 10% річних можливо, але для цього має знизитися ціна фінансового ресурсу Про це заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб пояснив у інтерв'ю LIGA.net, передають Патріоти України.

“Теоретично це можливо. Але у такому випадку ціна ресурсу повинна складати десь 6%. У той же час подивіться на ті ж держбанки: середня ставка по депозитах 11%, а по деяких продуктах - 13−14%. Тобто, як мінімум, має пройти час, поки депозитні ставки не знизяться майже вдвічі”, - сказав Сологуб.

Також заступник голови НБУ прокоментував обіцянку президента Володимира Зеленського “дотиснути банківську систему”, щоб вона видавала дешеві іпотечні кредити.

“Президент у цій репліці також зауважив, що наша банківська система незалежна. Це обнадійливі слова. З іншого боку, половиною банківського сектора сьогодні володіє держава. І я не проти, якщо власник дійсно „дотисне“ держбанки в контексті їх переходу до роботи за всіма стандартами корпоративного управління. А поки до них є питання”, - додав Сологуб.

Хіти тижня. В Україні ліквідовано одну з найбільших корупційних схем за всю історію країни, - міністр цифрової інформації

субота, 11 липень 2020, 0:10

Після ліквідації схеми до держбюджету за два місяці надійшло додатково 9 млрд грн. Міністерство цифрової трансформації, Служба безпеки України, Офіс Генпрокурора, Державна податкова служба та Державна служба фінансового моніторингу зупинили протиправни...

​Психологічний рубіж знов подолано: Гривня обвалилась на міжбанку

п’ятниця, 10 липень 2020, 20:53

10 липня котирування нацавалюти до долара на відкритті міжбанку встановились на рівні 26,92 - 26,95 гривні, на закритті - на рівні 27,01 - 27,04 гривні, зазначають Патріоти України.