Зеркаль розповіла про співпрацю з "Газпромом" і перспективи "Північного потоку-2"

Добудова Північного потоку-2 знаходиться під загрозою не тільки через наявність жорстких обмежень, але і через кон'юнктуру європейського ринку.

Радник голови правління «Нафтогазу» Лана Зеркаль заявила, що шанси на завершення будівництва російського «Північного потоку-2» тануть на очах, чому сприяє також наближення нового пакету санкцій США, передають Патріоти України з посиланням на НВ.
На питання, чи буде добудований Nord Stream-2, Зеркаль зазначила, що не вірить в цей проект, «хоч і загрузли росіяни в ньому дуже сильно». За словами радниці голови правління «Нафтогазу», добудова Північного потоку-2 знаходиться під загрозою не тільки через наявність жорстких обмежень, але і через кон'юнктуру європейського ринку.
Зеркаль розширила свою думку, підкресливши, що пандемія коронавіруса COVID-19 змінила ключові речі, а головне, що варто враховувати - ніхто не розраховував на таке різке падіння економіки і споживання газу. Крім того, Німеччина виступила за заборону в ЄС випуску автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до 2030 року. Європа до цього часу повинна по можливості заміщати традиційне паливо більш екологічним воднем. Що ж це означає? В таких умовах ринок газу в Європі вже не буде рости високими темпами, а екологічна стратегія і фінансова допомога ЄС не передбачають додаткових інвестицій в нафту і газ.
Також Зеркаль уточнила, що це, в тому числі, впливає і на поточну політику російського «Газпрому» щодо України. Чиновниця зауважила, що всі розраховували на зрив «Газпромом» договору про транзит газу, проте компанія виконує його в повному обсязі, «платить навіть за ті обсяги газу, які не вибирає».

«Ринок вже працює. І цей ринок уже залишив далеко позаду еру довгострокових контрактів і залежність. Сьогодні ми залежимо тільки від питань фізичної транспортування обсягів ... Газпром ніколи не стане тим Газпромом, яким він був 20 років тому. Їх домінуюча позиція і долари, що ллються звідусіль ,залишилися далеко позаду», - відповіла Зеркаль на запитання, чи ризикує Україна знову потрапити в залежність від російського газу.

Хіти тижня. "Має значення не ціна, а те, скільки монет з золота, срібла або біткоїну у вас є": Відомий американський інвестор прогнозує "смерть" долара

вівторок, 24 листопад 2020, 17:00

Останні тижні спостерігається найвищі за кілька років курс біткоїну. А після економічних проблем, які виникли через пандемію, виріс попит на срібло і золото, що призвело до подорожчання цих дорогоцінних металів. Відомий американський інвестор, оглядач ...

МВФ зажадав від України скасувати банківську таємницю: ЗМІ оприлюднили текст документа

вівторок, 24 листопад 2020, 16:56

В Україні потрібно скасувати банківську таємницю і передати Державній податковій службі необмежений доступ до інформації про рахунки платників податків. Про це сказано в звіті Міжнародного валютного фонду про технічну допомогу Україні, передає "Інтерфа...