Згода батьків не потрібна: В Україні можуть дозволити працевлаштування з 14 років

Кабінет Міністрів пропонує спростити процедуру наймання на роботу неповнолітніх та дозволити працювати з 14 років без згоди батьків. Про це йдеться у 25 статті законопроєкту Про працю, який подано на погодження до Державної регуляторної служби, передають Патріоти України.

Передбачається, що роботодавець матиме право укласти з неповнолітнім учнівський трудовий договір, який передбачає поєднання виконання посадових, робочих обов’язків з навчанням на робочому місці.

Договір укладається на строк до 6 місяців. Повторно його укласти можна буде лише через три роки. У іншому разі — договір вважається безстроковим.

Також передбачається, що навчання на робочому місці за учнівським трудовим договором може поєднуватися з навчанням у закладах освіти за дуальною формою здобуття освіти. В такому випадку договір укладається на час навчання.

При цьому передбачається, що батьки неповнолітнього працівника мають право вимагати розірвання договору, якщо робота загрожує його здоров’ю або не відповідає його інтересам.

Нагадаємо, наразі працювати в Україні можна з 16 років за згодою одного із батьків.

Нові вимоги до трудового стажу та перерахунок: Що чекає на пенсіонерів у 2023 році в Україні

понеділок, 5 грудень 2022, 15:58

Прожитковий мінімум для непрацездатних осіб з 1 грудня в Україні збільшився до 2093 гривень. Аналогічний розмір тепер і у мінімальної пенсії. Але ось з 2023 року змін і переглядів пенсій не передбачено, повідомляє портал "Соціалка", передають Патріоти ...

Після ракетного удару РФ: В Одесі знеструмлено всі насосні станції, місто залишилося без води

понеділок, 5 грудень 2022, 15:56

В Одесі та низці населених пунктів області повністю відсутнє водопостачання внаслідок знеструмлення системи, передають Патріоти України. За інформацією "Інфоксводоканалу", в обласному центрі без електрики залишилися всі насосні станції та резервні ліні...