Кабінет Міністрів пропонує спростити процедуру наймання на роботу неповнолітніх та дозволити працювати з 14 років без згоди батьків. Про це йдеться у 25 статті законопроєкту Про працю, який подано на погодження до Державної регуляторної служби, передають Патріоти України.
Передбачається, що роботодавець матиме право укласти з неповнолітнім учнівський трудовий договір, який передбачає поєднання виконання посадових, робочих обов’язків з навчанням на робочому місці.
Договір укладається на строк до 6 місяців. Повторно його укласти можна буде лише через три роки. У іншому разі — договір вважається безстроковим.
Також передбачається, що навчання на робочому місці за учнівським трудовим договором може поєднуватися з навчанням у закладах освіти за дуальною формою здобуття освіти. В такому випадку договір укладається на час навчання.
При цьому передбачається, що батьки неповнолітнього працівника мають право вимагати розірвання договору, якщо робота загрожує його здоров’ю або не відповідає його інтересам.
Нагадаємо, наразі працювати в Україні можна з 16 років за згодою одного із батьків.
Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...
В Україні діє програма підтримки сімей з дітьми-школярами, які можуть отримати одноразову виплату у розмірі 5000 гривень для підготовки першокласників до навчального року за програмою «Пакунок школяра». Перші виплати надійдуть вже у липні-серпні — кошт...