
Північна екологічна фінансова корпорація NEFCO заявила, що призупиняє інвестиції у відновлювані джерела енергії в Україні через намір українського уряду ввести додатковий податок на “зелену” енергію у вигляді акцизу. Про це йдеться в заяві скандинавського фонду від 3 червня.
У NEFCO зазначили, що інвестиції в нові проєкти в секторі відновлюваних джерел енергії будуть припинені до тих пір, поки уряд не почне дотримуватися досягнутих домовленостей, а в Україні не буде створена передбачувана і стійка структура.
Причиною такого рішення стали плани Кабміну ввести додатковий акцизний податок на електроенергію, яка виробляється з відновлюваних джерел енергії. Крім того, в NEFCO розчаровані тим, що уряд переглядає «зелені» тарифи заднім числом для вже затверджених проєктів.
«Це негативно позначається на залученні нових інвестицій і переході України до чистої енергії та енергетичної незалежності. Потрібна передбачувана структура”, – наголосили в компанії.
Додамо, що наприкінці квітня іноземні інвестори ініціювали перший міжнародний арбітраж проти України через порушення урядом своїх зобов’язань. Аналогічні позови мають намір подати ще 10 інвесторів в «зелену» енергетику в Україні.
Згідно з даними НБУ, на тлі кризи в “зеленій” енергетиці чистий відтік прямих іноземних інвестицій в Україну в 2020 році склав 868,2 млн дол. Відтік інвестицій був зафіксований вперше з 2015 року.
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...
Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...