Жити зовсім по-новому: Мінрегіон збирається поламати ринок оренди житла

Завершується розробка законопроекту, який виведе з тіні ринок оренди житла.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України завершує розробку законопроекту, який виведе з тіні ринок оренди житла. Про це йдеться в повідомленні Мінрегіону, інформують Патріоти України.

«Сьогодні в Європі приблизно 60-70% усього житла – орендне. При цьому в Україні цей показник офіційно не перевищує 5-10%. Тобто, 90% ринку орендного житла перебуває в тіні…Ми хочемо законодавчо врегулювати це питання, створити чіткі та справедливі правила на цьому ринку», – сказав міністр регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Міністр додав, що прийняття відповідного закону може знизити орендну вартість і буде сприяти припливу інвестицій. За оцінками Мінрегіону, для соціально незахищених категорій вартість оренди може в підсумку впасти на 30%.

Розглядається поділ поняття орендного житла:

  • муніципальне орендне житло, замовником якого є місцева влада, і яке може надаватися молодим сім’ям, працівникам соціальної і бюджетної сфери, молодим фахівцям.
  • орендне житло, яке перебуватиме на балансі центральних органів державної влади і надаватися їхнім співробітникам.
  • комерційне орендне житло, яке будуть будувати приватні компанії.

За даними Державної служби статистики, в Україні середня плата за місячну оренду однокімнатної квартири в 2018 році склала 3352 грн. У Києві цей показник склав 6636 грн.


У Латвії заборонять перебування автомобілів з номерами Росії та Білорусі

п’ятниця, 22 вересень 2023, 18:30

Міністерство юстиції Латвії подасть до Сейму законопроект, який заборонятиме перебування в країні автомобілів із реєстраційними номерами Росії та Білорусі. . Як повідомляє профільне відомство, даний законопроект дасть змогу країні легально конфісковува...

Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги від ЄС на суму 1,5 мільярда євро

п’ятниця, 22 вересень 2023, 17:57

Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги від Європейського союзу на суму 1,5 мільярда євро. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив, що загалом бюджетна підтримка ЄС у 2023 році вже становить 13,5 млрд євро.Загальна ...