"Живі" гроші? В Україні почали видавати пластикові картки для отримання "1000 грн за вакцинацію"

В українців з'явилася можливість отримати "1000 грн за вакцинацію" на фізичні пластикові картки. Послугу вже запустили Альфа-Банк та Monobank.

Видавати картки банки розпочали практично одночасно. Зокрема, за повідомленням пресслужби "Альфа-Банку", його клієнти зможуть отримати "пластик" вже з 10 січня. Клієнти ж Monobank'у зможуть отримати фізичну карту з 11 січня, повідомив у себе в Telegram один з його співзасновників Олег Гороховський, зазначають Патріоти України.

Що відомо про карту Альфа-Банку

Карта видаватиметься новим клієнтам, яким було недоступне оформлення цифрової картки. Для цього їм необхідно з паспортом та ІПН звернутися до будь-якого відділення Альфа-Банку.

Аби отримати "ковідну тисячу" на пластикову карту, необхідно виконати декілька дій. Зокрема:

 • оформити картку у відділенні банку;
 • скачати застосунок Дія та у розділі "Послуги" вибрати "єПідтримка";
 • вислати заявку на отримання коштів і вибрати картку Альфа-Банку.

При цьому в банку зазначили, що пластикова картка не є персоніфікованою. Тому вона видається одразу ж у відділенні.

Також повідомляється, що нові клієнти крім 1000 грн від держави отримають на свій рахунок Cash'U бонуси від Альфа-Банку. Їхній розмір складе 100 грн.

Крім того, наголошується, що чинні клієнти банку, які вже мають цифрову картку для виплат, можуть отримати пластикову картку на початку лютого. Зробити це вони зможуть двома способами:

 • дистанційно замовивши доставку "Новою Поштою";
 • безпосередньо у відділенні банку.

Що відомо про карту Monobank'у

Клієнти Monobank'у, які раніше оформили карту єПідтримка, можуть замовити "пластик" з доставкою на обране відділення "Нової Пошти". Випуск картки – безкоштовний. Однак, за доставку її доведеться заплатити 50 грн.

Щоб отримати цю карту, необхідно виконати кілька дій. Зокрема:

 • в останній версії Monobank зайти до своєї карти єПідтримка;
 • висунути там карту свайпом вліво;
 • у меню, що з'явиться, обрати "Випустити пластикову карту".

Українці витратили майже мільярд гривень, отриманих за вакцинацію

Станом на 4 січня 2022 року українці витратили 700 млн грн, отриманих за вакцинацію в рамках програми єПідтримка. Майже третину цієї суми – 250 млн грн – вони "понесли" до книгарень.

Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки. Зазначається: за перші два тижні роботи програми заявку на отримання виплати подали понад 6,2 млн українців.

Водночас наголошується: лише з початку дії програми громадянам уже виплачено майже 6 млрд грн. За видами витрат найпопулярнішими стали:

 • книгарні – 250 млн грн;
 • кінотеатри – 210 млн грн;
 • залізничні та авіа пасажирські перевезення – 90 млн грн;
 • театри, концерти та розважальні послуги – 87 млн грн;
 • спорт – 59 млн грн.

"Замість прямих дотацій ми обрали механізм стимулювання попиту в тих секторах економіки, які найбільше постраждали від карантинних обмежень. І найбільш популярними є придбання книг, квитків у кінотеатри та залізничні квитки", – прокоментувала результати першого етапу видачі "1000 грн за вакцинацію" міністерка економіки Юлія Свириденко.

Чи буде в Україні долар по 50: Економіст оцінив реалістичність "бюджетного" прогнозу

понеділок, 26 вересень 2022, 19:22

У проєкті бюджету на 2023 рік закладено офіційний курс долара 50 грн/дол (на кінець року середньорічний - 42 грн). Однак такий прогноз може і не здійснитися, адже фактично курс української валюти зараз залежить від перебігу розв'язаної Росією війни, пе...

Коли включать опалення в Україні - дата і особливості опалювального сезону

понеділок, 26 вересень 2022, 16:47

Опалювальний сезон в Україні, незважаючи на війну, збираються почати вчасно. Українців попереджають, що опалювальний сезон 2022-2023 буде найскладнішим за останні 30 років, оскільки ворог обстрілює енергетичну інфраструктуру. Але ми всі сподіваємося, щ...