В Україні очікується значне подорожчання інтернету. Крім того, може загальмуватися, а подекуди й зовсім зупинитися прокладання високошвидкісних телекомунікацій. При цьому ідея розвитку цифрової інфраструктури країни, яка належить президенту Зеленському та його команді, може залишитися нереалізованою. А у віддалених селах, як не було якісного інтернету, так його і не буде, передають Патріоти України.
Таку, зовсім не райдужну, перспективу змалював заступник голови парламентського комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.
Причина подорожчання інтернету і ймовірного колапсу процесу цифровізації країни - не в підвищенні цін на обладнання та зарплат персоналу фірм, які займаються прокладкою телекомунікацій. Хоча і це має місце. Однак такі витрати прогнозовані, і вони на сьогодні не є критичними.
Причина в тому, що Мінекономіки вирішило обкласти ввізним митом імпортну кабельну продукцію, без якої в прокладанні надійних комунікацій ніяк не обійтися, розповідає Федієнко. А це означає, що подорожчання інтернету неминуче.
"Свого часу в закритому форматі було проведено так зване спецрозслідування щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту. Рішення ми поки не бачили, проте було анонсовано, що вартість на кабельну продукцію по імпорту зросте на 23%", - пише нардеп .
Іншими словами, уряд має намір ввести спецмито на кабельну продукцію, імпортовану в Україну. Через це вона подорожчає, принаймні, на 23%. Причому все це робиться "під соусом" захисту вітчизняного виробника.
Олександр Федієнко каже, що він обома руками "за" підтримку національного виробника і завжди особисто відстоював цю позицію.
"Але разом з тим переконаний, що зазначена позиція можлива лише на підставі вдумливого економічного підходу, а не шляхом додаткових податків і заборон. Слід впроваджувати державну підтримку розвитку технологій та інновацій, що стосується національного виробника. Це допоможе перейти від країни сировинної продукції до країни високотехнологічної продукції ", - резюмував Федієнко.
Крім того, він пропонує чиновникам з Мінекономіки і всім бажаючим заглянути на сайт Державної митної служби, на якому можна знайти все експортно-імпортні операції. Тоді з'ясується, що, принаймні, останні п'ять років, по групі телекомунікаційних кабелів експорт стабільно превалює над імпортом. Тобто, в імпортуванні потрібних модифікацій кабельної продукції немає ніякої загрози національному виробнику.
"Кажуть, Трамп злий на Путіна, що той саботує перемовини, і готовий ввести страшні санкції. Ну, головне, щоб не ввів їх проти України. Бо з нього станеться…" - пише у своєму блозі Сергій Фурса, передають Патріоти України". "Але, схоже, відбувається див...
Прибуток найбільшого у Росії виробника вантажних автомобілів компанії «КамАЗ» за минулий рік обвалився у 28 разів. Про це в Телеграмі повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО України, передають Патріоти України. «Прибуток найбільшого у Росії ви...