"Зменшити залежність від "Газпрому": Екс-президент Болгарії закликає зруйнувати газову монополію Росії у своїй країні

За словами Росена Плевнелієва, Болгарія повинна диверсифікувати джерела доставки.
Росен Плевнелієв. Фото: Рейтерс.

Екс-президент Болгарії (2012-2017) Росен Плевнелієв вважає, що треба зруйнувати в Болгарії газову монополію Росії. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю. Плевнелієв говорить, що на сьогодні Болгарія купує повністю російський газ, передають Патріоти України.

«Ми ж можемо побудувати газовий інтерконектор, який зв'яже нас з терміналом в грецькому Александруполісі. Таким чином ми зможемо спокійно купувати зріджений газ від десятка інших постачальників. Тобто, коли Болгарія побудує свою газову мережу і матиме постачальників-конкурентів, а не тільки одного монополіста», - стверджує болгарський політик.

У такий спосіб, на думку Плевнелієва, Болгарія допоможе зрозуміти Росії, що навіть такій маленькій країні газ повинен продаватися не за монопольною, а за реальною ринковою ціною. «Сподіваюся, що Болгарія якнайшвидше побудує цей газовий інтерконектор з Грецією. Маю надію, що це відбудеться в період до одного року і ми зможемо купувати газ з різних джерел, зокрема і від Азербайджану, з яким у нас вже підписаний контракт на поставку газу», - зазначає Плевнелієв.

За словами екс-президента Болгарії, країна повинна диверсифікувати джерела доставки для того, щоб купуючи газ у Росії, вона також могла купувати його і в Катарі, і в Азербайджані, і якщо треба буде – у США чи в Норвегії. «Тобто, нам потрібні нові можливості, які зменшать нашу залежність від «Газпрому», - говорить Плевнелієв.

Щодо «Турецького потоку-2», то, політик наголошує, що не буде проти цього проекту тільки в тому випадку, «якщо він дозволить перетворити Болгарію в газовий хаб, тобто, дозволить їй отримувати газ від більш, ніж одного джерела».

«Свого часу президент Георгій Пирванов говорив про «Великий шолом» з повністю російських проектів. Я ж замінив цей «Великий шолом» на осмислені енергетичні пріоритети. Цими пріоритетами були енергетичні лібералізація, ефективність і диверсифікація. По лінії енергетичної ефективності була розроблена національна мільярдна програма. Щодо лібералізації, то ми на сьогодні маємо енергетичну біржу, де різні компанії можуть спокійно купувати електрику. Щодо диверсифікації – то однією її складовою є згаданий вище газовий хаб «Балкан», який, я дуже сподіваюся, все-таки відбудеться», - впевнений Плевнелієв.

Джерело: Главком

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...