Зможе частково залатати дірки: Експерт розповів, як Україні допоможе імпорт електрики з ЄС

В Україні існує серйозний дефіцит можливостей для енергозабезпечення, через який неможливо покрити дефіцит електроенергії постачаннями з Європи через об'єднану енергомережу з Європейським союзом. Про це в інтерв'ю "Главреду" розповів директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України.

"Технічні перетоки відбуваються постійно у невеликих обсягах - то вони нам дають електроенергію, то ми їм, а потім це балансується. Але проблема більш глобальна, тому що в Україні величезний дефіцит можливостей для енергозабезпечення. І цей дефіцит неможливо покрити лише за рахунок імпорту - перетоки нічого не вирішать", - говорить експерт.

За словами Омельченка, частково імпорт може залатати дірки у окремих містах, однак якщо не вирішити проблему із закупівлею аварійного обладнання (у першу чергу - трансформаторів, вимикачів тощо), то імпорт мало що змінить. Також експерт додає, що Україна наразі має можливість отримувати з ЄС близько 500 мегават електроенергії.

"Станом на сьогодні, існує можливість брати з ЄС до 500 мегават електроенергії - це не так і багато для того, щоб кардинально вирішити питання дефіциту. Та проблема не в тому, що у нас не вистачає потужностей для експорту. Бо якщо, наприклад, пошкоджені лінії електропередач навколо Київського регіону, то яким чином доставити цей імпорт? Ніяк. Частково поставки з ЄС допоможуть, але треба розуміти, що це - дорога електроенергія, адже у Євросоюзі вона значно дорожча, ніж в Україні. Тому сказати, що імпорт електроенергії з ЄС вирішить усі проблеми, і після цього припиняться усі аварійні відключення, неправильно - це ілюзія", - зазначив експерт.

Ті, що найлегше втілити: The Wall Street Journal назвала проєкти, які буде реалізовано першими у межах угоди про надра

п’ятниця, 2 травень 2025, 21:28

У межах угоди про корисні копалини першими будуть реалізовані нафтогазові проєкти, оскільки їх найлегше реалізувати. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на The Wall Street Journal. Перш ніж розпочнеться надходження грошей угоду повинна ра...

Після багатомільярдних збитків. Газпром за підсумками 2024 року отримав трильйонний прибуток

п’ятниця, 2 травень 2025, 9:22

Російський газовий монополіст Газпром у 2024 році отримав чистий прибуток за міжнародними стандартами в розмірі 1,2 трильйона рублів ($14,6 млрд) проти чистого збитку в 629,1 мільярда рублів у 2023 році, передають Патріоти України з посиланням на The M...