Зможе транспортувати енергії близько 200 мегават-годин: В Японії побудують танкер для перевезення електрики

Японська компанія PowerX збирається розробити тримаран Power ARK 100 для транспортування електрики з прибережних вітряних ферм. Судно буде нести 100 акумуляторних батарей загальною ємністю 200 мегават-годин - приблизно стільки електрики споживають 22 тисячі японських домогосподарств за день, повідомляють Патріоти України із посиланням на іноземні ЗМІ.

Японія оточена глибокими прибережними водами, тому умови для створення вітряних станцій у неї обмежені. Зазвичай електрику від морських турбін потрапляє на берег за допомогою кабелів, що проходять по дну моря. Вони можуть бути довгими, як той, що з'єднує норвезьку комуну Сульдал з британським містом Блайт. Прокладати такі кабелі дорого, і при цьому вони підпадають під вплив природних катаклізмів.
Компанія PowerX планує розробити тримаран Power ARK 100, який дозволить з більшою свободою перевозити електрику з прибережних вітряних ферм, ніж це можуть дозволити кабелі. На нього встановлять сто акумуляторних батарей загальною ємністю 200 мегават-годин - стільки електрики в день споживають 22 тисячі японських домогосподарств.
При довжині 100,5 метра і шириною 21,9 метра водотоннажність Power ARK 100 буде 2,2 тисячі тонн. Крейсерська швидкість судна складе сім вузлів, а максимальна - 14 вузлів. Воно зможе переміщатися на відстань до 300 кілометрів. Будівництво тримарана має завершитися в 2025 році.
Щоб повністю реалізувати свою концепцію, PowerX також створить підприємство для складання батарей, які будуть використовуватися на трімарані. Вона планує до 2023 року досягти виробничої потужності в одну гігават-годину, а до 2028 - п'ять гігават-годин.

Хіти тижня. Як зміниться курс гривні протягом тижня

вівторок, 26 жовтень 2021, 23:55

Протягом найближчого тижня очікується незначне зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 26,2 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 26,2/26,4 грн. Про це заявив старший аналітик Альпар...

Кінець дешевого долара: Нацбанк оновив курси валют на 26 жовтня. Гривня прискорила падіння

вівторок, 26 жовтень 2021, 22:23

Національний банк України на середу, 27 жовтня, знизив курс гривні на 6 копійок відносно долара та одразу на 10 копійок - до євро. Про це свідчать дані на сайті НБУ у вівторок, 26 жовтня, зазначають Патріоти України. . Таким чином, офіційний курс дола...