Через відключення електроенергії та спеку молочні господарства України втратили частину надоїв, через що вартість їхньої продукції зросла. Через це молоко та молочні товари можуть зрости і для кінцевого споживача - звичайних українців, передають Патріоти України.
Як повідомили в Асоціації виробників молока, зростання ціни пов’язано з погодними умовами та російською агресією. Ракетні удари з боку РФ стали причиною перебоїв в роботі систем вентиляції на молочних фермах, що разом зі спекою спровокувало теплові удари у корів.
Через це обсяги надоїв впали на 20-30%. Через це середньозважена закупівельна ціна на молоко у серпні склала 14,25 грн/кг – це на 44 копійок більше, ніж у липні.
"Скоріш за все, недостатня кількість молока, яка надходить від молочно-товарних ферм, а також дорожчання молочних жирів сприятимуть зростанню цін на сире молоко в другій половині серпня. Перспективи росту цін в вересні залежатимуть від попиту і купівельної активності споживачів на внутрішньому ринку. Дорожчання сировини та довгострокове збільшення витрат на енергоносії вірогідно впливатимуть на ціни на свіжі молочні продукти на внутрішньому ринку", – зауважили виробники молока.
В асоціації зазначили, що близько 70% молока, яке йде на переробку, споживається всередині країни. Близько половини цього обсягу використовується у виробництві свіжих молочних продуктів.
На ціни молочної продукції також впливає низька купівельна спроможність населення, а також наявність значних запасів сухого молока на складах в Україні.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...