Через відключення електроенергії та спеку молочні господарства України втратили частину надоїв, через що вартість їхньої продукції зросла. Через це молоко та молочні товари можуть зрости і для кінцевого споживача - звичайних українців, передають Патріоти України.
Як повідомили в Асоціації виробників молока, зростання ціни пов’язано з погодними умовами та російською агресією. Ракетні удари з боку РФ стали причиною перебоїв в роботі систем вентиляції на молочних фермах, що разом зі спекою спровокувало теплові удари у корів.
Через це обсяги надоїв впали на 20-30%. Через це середньозважена закупівельна ціна на молоко у серпні склала 14,25 грн/кг – це на 44 копійок більше, ніж у липні.
"Скоріш за все, недостатня кількість молока, яка надходить від молочно-товарних ферм, а також дорожчання молочних жирів сприятимуть зростанню цін на сире молоко в другій половині серпня. Перспективи росту цін в вересні залежатимуть від попиту і купівельної активності споживачів на внутрішньому ринку. Дорожчання сировини та довгострокове збільшення витрат на енергоносії вірогідно впливатимуть на ціни на свіжі молочні продукти на внутрішньому ринку", – зауважили виробники молока.
В асоціації зазначили, що близько 70% молока, яке йде на переробку, споживається всередині країни. Близько половини цього обсягу використовується у виробництві свіжих молочних продуктів.
На ціни молочної продукції також впливає низька купівельна спроможність населення, а також наявність значних запасів сухого молока на складах в Україні.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...