Значна частина українців не зможе вийти на пенсію вчасно: У чому причина і як уже зараз дізнатись свій пенсійний вік

В Україні з кожним роком кількість пенсіонерів, які зможуть вчасно виходити на заслужений відпочинок, знижуватиметься. Це пов'язано з щорічним зростанням вимог до стажу. Про це йдеться в публікації OBOZ.UA, передають Патріоти України.

Кожен українець може перевірити свій стаж щонайменше з 2004-го на порталі ПФУ (в особистому кабінеті). Особистий кабінет є в усіх, як тих, хто працює, так і пенсіонерів. Якщо в кабінеті не враховано стаж до 2004-го, то, ймовірно, його потрібно буде доводити: під час оформлення пенсії треба буде надати копію трудової книжки, копію диплома, інші документи, які засвідчують стаж. У більшості українців проблем не виникне. Виняток: якщо не збереглись записи у трудовій, якщо підприємство ліквідовано та є проблеми з пошуком архівних даних, якщо підприємство розташоване на окупованій території і немає записів у трудовій книжці тощо.

Для отримання даних на порталі ПФУ треба пройти авторизацію. Це можна зробити за допомогою Дії, свого банку, електронного підпису. На порталі ПФУ ви побачите свій загальний стаж, який враховано станом на зараз.

Крім того, у розділі "Мій страховий стаж" ви можете побачити за роками, де ви працювали. У розділі "Моя зарплата" ви можете порівняти ту зарплату, яку ви отримували на своєму місці роботи, із середньою зарплатою по країні на той момент. Чим більша ваша зарплата порівняно із середньою, тим більшу пенсію ви матимете. Також ви можете побачити орієнтовно розмір своєї майбутньої пенсії та вік виходу на заслужений відпочинок.

Коли я вийду на пенсію?

  • Зараз час виходу на пенсію залежить тільки від стажу. Є три варіанти: у 60, 63 чи 65 років (більшість виходить на пенсію у 60 років).
  • Щоб вийти на пенсію у 65 років, достатньо мати 15 років стажу. А ось вимоги для виходу на пенсію у 63 та 60 років змінюються.
  • Гарантовано у 60 років можна вийти на пенсію, якщо ви маєте щонайменше 35 років стажу.

Що змінить реформа в пенсійному віці?

  • З 1 січня 2028-го вийти на пенсію можна буде в будь-якому віці за наявності 40 років стажу (але таких українців буде небагато).
  • Якщо була висока зарплата, то для виходу на пенсію у 65 років можна буде мати й менше ніж 15 років стажу.

Як пояснюють у ПФУ, докупити стаж можна за минулі періоди й за майбутні. "Страхування на майбутні періоди здійснюється протягом строку, визначеного в договорі, але не менше ніж 1 рік. Сплачувати єдиний внесок необхідно щомісяця у розмірі не менше від мінімального страхового внеску (з 1 квітня 2024 року – 1760 грн)", – пояснюють у ПФУ.

Українці також можуть "докупити" страховий стаж за минулі роки. Сума сплаченого ЄСВ у такому разі буде вдвічі вищою. З 1 квітня 2024 року розмір такого страхового внеску на місяць становить 3520 гривень.

"Цей метал незамінний у військовій техніці": Стало відомо, які українські родовища цікавлять США найбільше

вівторок, 13 травень 2025, 9:58

Україна має великі поклади титану та рідкісноземельних металів, які використовуються у виробництві акумуляторів, електроніки, медичних імплантів і високоміцних сплавів, що необхідні для виготовлення літаків F-16, F-35 та іншої сучасної техніки. Після у...

Останній шанс: ЄС чекає на можливу зустріч Зеленського і Путіна, перш ніж просити Трампа про нові санкції

вівторок, 13 травень 2025, 9:55

Європейські лідери готові почекати до можливої зустрічі президента України Володимира Зеленського із главою РФ Володимиром Путіним у Туреччині, перш ніж тиснути на США задля запровадження нових санкцій проти Москви, передають Патріоти України з посилан...