Знайшли подряпини: В Україні чоловіку донарахували за газ пів мільйона гривень через дефекти лічильника

Київський районний суд Одеси задовольнив позов "Одесагаз" та зобов'язав їхнього клієнта доплатити за газ 503,6 тис. грн. Донарахування провели в результаті знайдених пошкоджень та подряпин на лічильнику, передають Патріоти України.

Про це йдеться в рішенні суду, яке опубліковано 28 лютого 2024-го. Сам суд відбувся ще 26-го лютого. Так, як йдеться в матеріалах справи, які є в розпорядженні OBOZ.UA, ще в серпні 2021-го під час перевірки працівники "Одесагаз" знайшли подряпини на лічильники. Прилад обліку відправили на експертизу.

Експертиза виявила "несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (засобу вимірювальної техніки, тобто лічильника. – Ред.), порушено цілісність заводського тавра, відбиток тавра встановленої пломби на ЗВТ не відповідає відбиткам тавра заводу виробника. Навколо пломби на аверсі та реверсі наявні підколи та подряпини". Тому газова компанія провела перерахунок.

Справа в тому, що в Кодексі газорозподільчих мереж передбачено, що якщо споживач без дозволу підключився до газу або втрутився в роботу лічильника, то йому мають провести донарахування. Якби лічильник просто зняли на експертизу і не було доказано втручання в його роботу, то споживачу б нарахували середнє споживання за час, коли у нього не було лічильника. Однак, оскільки порушення було виявлено, споживання порахували за спеціальною формулою. Вона зважає на проєктну номінальну потужність.

Тобто насправді клієнт міг спожити за цей період в рази менше газу. Але через порушення йому порахували максимальний об'єм. Звісно, платити він відмовився. Тому "Одесагаз" звернулись до суду. Суд ухвалив таке рішення: "Стягнути на користь АТ "Одесагаз" донарахування необлікованого обсягу природного газу в сумі 503 636,32 грн".

Фактично тепер або клієнт виграє апеляцію, або буде вимушений сплатити борг. Виконавча служба у випадку, якщо він не заплатить, може заблокувати йому банківські рахунки, накласти арешт на його майно.

Джерело: Обозреватель

Україна може отримати від ЄС 1,9 млрд євро у травні, - віце-президент Єврокомісії

субота, 13 квітень 2024, 19:14

Розмір травневого траншу макрофінансової допомоги для України від ЄС може складати 1,9 млрд євро. Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс повідомив під час спілкуванні зі ЗМІ на тлі засідання Ради ЄС з економічних і фінансових питан...

Ситуація досить складна: В Україні можуть запровадити обмеження електропостачання

субота, 13 квітень 2024, 12:28

У разі продовження російських терористичних атак по об'єктах критичної інфраструктури в Україну можуть запровадити обмеження споживання електроенергії. За найгіршого розкладу графіки відключення світла можуть повернути вже влітку, передають Патріоти Ук...