Знання німецької не обов'язкове: Яку роботу та зарплату пропонують українцям у Німеччині

У Німеччині, де до війни зазвичай працевлаштовували висококваліфікованих фахівців-іноземців зі знанням мови, та через війну в Україні та велику кількість біженців ринок праці став більше відкритим для людей з меншими компетенціями, передають Патріоти України.

Як пише «РБК-Україна», ФРН підлаштовує свій ринок праці для українців, роботу пропонують й людям, які не мають достатнього досвіду на не знають німецьку.

У Міграційній платформі EWL зазначають, що нашим біженцям частіше стали пропонувати просту фізичну роботу. Працедавці вважають, що буде достатнім, аби хтось з працівників знав німецьку та допомогав комунікувати з іншими робітниками. До речі, така практика давно існує у Польщі, де значно менше вільних вакансій, але країна змогла працевлаштувати у два рази більше біженців з України, ніж Німеччина з більш потужною економікою.

Також німецькі роботодавці, як і у Польщі, почали пропонувати житло працівникам. Серед пропозицій з працевлаштування згадуються, зокрема, робота у гастрономії, на логістичних складах (комплектація товарів); на підприємствах харчової, переробної промисловості, в автомобільної галузі.

Опитування показало, що українці, які знайшли роботу в Німеччині після початку війни, в середньому заробляють 1467 євро (на руки) на місяць (близько 54 тисяч гривень). 1000 -1999 євро (38,4−76,6 тисяч гривень) отримують 45% респондентів, а понад 2000 євро (76,7 тисяч гривень) — 26% опитаних. За даними Федерального статистичного відомства, станом на 1 вересня в країні нараховувалося 881 тисяча вакансій. При цьому роботу в Німеччині знайшли вже 160 тисяч українців.

"Тіньовий" флот РФ, що живить війну проти України, вийшов з-під контролю, - ЗМІ

неділя, 5 травень 2024, 15:56

Рішення Заходу встановити граничну ціну на нафту змусило Росію збільшити тіньовий флот. Ці танкери перевозять російську нафту у великих кількостях у такі країни, як Китай, Індія та Іран, за вищими цінами, нагадують Патріоти України. Видання The Тelegra...

Щоб уникнути дефіциту: Фінляндія хоче побудувати завод з виробництва тротилу

неділя, 5 травень 2024, 15:05

Уряд Фінляндії має намір якнайшвидше побудувати на своїй території завод із виробництва тротилу, аби надолужити дефіцит боєприпасів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, та просить допомоги в НАТО. Про це повідомляють Патріоти України з по...