Знання німецької не обов'язкове: Яку роботу та зарплату пропонують українцям у Німеччині

У Німеччині, де до війни зазвичай працевлаштовували висококваліфікованих фахівців-іноземців зі знанням мови, та через війну в Україні та велику кількість біженців ринок праці став більше відкритим для людей з меншими компетенціями, передають Патріоти України.

Як пише «РБК-Україна», ФРН підлаштовує свій ринок праці для українців, роботу пропонують й людям, які не мають достатнього досвіду на не знають німецьку.

У Міграційній платформі EWL зазначають, що нашим біженцям частіше стали пропонувати просту фізичну роботу. Працедавці вважають, що буде достатнім, аби хтось з працівників знав німецьку та допомогав комунікувати з іншими робітниками. До речі, така практика давно існує у Польщі, де значно менше вільних вакансій, але країна змогла працевлаштувати у два рази більше біженців з України, ніж Німеччина з більш потужною економікою.

Також німецькі роботодавці, як і у Польщі, почали пропонувати житло працівникам. Серед пропозицій з працевлаштування згадуються, зокрема, робота у гастрономії, на логістичних складах (комплектація товарів); на підприємствах харчової, переробної промисловості, в автомобільної галузі.

Опитування показало, що українці, які знайшли роботу в Німеччині після початку війни, в середньому заробляють 1467 євро (на руки) на місяць (близько 54 тисяч гривень). 1000 -1999 євро (38,4−76,6 тисяч гривень) отримують 45% респондентів, а понад 2000 євро (76,7 тисяч гривень) — 26% опитаних. За даними Федерального статистичного відомства, станом на 1 вересня в країні нараховувалося 881 тисяча вакансій. При цьому роботу в Німеччині знайшли вже 160 тисяч українців.

Долар чи євро? Українцям розповіли, у якій валюті краще тримати гроші: Ось що відбувається на ринку

понеділок, 24 лютий 2025, 16:50

В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...

Це був би потужний сигнал: Президент Литви пропонує вступ України в ЄС 1 січня 2030 року

понеділок, 24 лютий 2025, 12:50

Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...