Знову затягнути паски! Тарифи на комуналку в Україні підвищать за тиждень: Скільки доведеться платити

В Україні з 1 квітня на 12,3% збільшать тарифи на воду. Крім того, може подорожчати й електроенергія, проте остаточного рішення ще не ухвалено, передають Патріоти України.

В експертному середовищі та в уряді активно обговорювали можливе підвищення тарифів на електроенергію. Проте офіційно рішення досі не ухвалили. Необхідність підвищувати ціни є (орієнтовно до 2,5 грн за кВт*годину з чинних 1,44 грн за кВт*годину за споживання до 250 кВт*год на місяць), але для цього доведеться ухвалити політичне рішення.

А ось рішення підвищити тарифи на воду з 1 квітня вже фактично ухвалили. У квітні подорожчання становитиме в середньому 12,3%. Але й на цьому не зупиняться – наступного разу ціни підвищуватимуть у липні.

"Враховуючи досвід державного регулювання НКРЕКП діяльності ліцензіатів у цій сфері, оптимальним є перегляд тарифів один раз на рік. НКРЕКП розглядає можливість двоетапного перегляду тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення", – йдеться у роз'ясненні регулятора.

Тут також є економічні чинники. Вартість води залежить від цін на електроенергію, вартості робіт, зарплати персоналу, вартості реагентів, обсягів споживання води. І всі ці показники за рік значно змінилися.

Наприклад, у Києві обсяг споживання впав на 11,65% (а чим менше води продають, тим дорожче вона коштує). Різко подорожчали реагенти (на 81,69%), а на зарплати доводиться витрачати на 23,97% більше. У ситуації, коли собівартість зростає, єдиний шанс зберегти тариф – компенсувати нижчі ціни з комунального чи державного бюджету. Проте грошей на це нема.

Грошей на високі пенсії для всіх українців немає: прокурорам виплачують по 21 тисячі, а суддям – 96 тисяч

субота, 10 червень 2023, 9:50

В Україні середня пенсія на початок року становила 4,6 тис. грн. Грошей на значне підвищення виплат немає. При цьому залишаються групи "особливих" пенсіонерів, серед яких прокурори (в середньому одержують 21,5 тис. грн) та судді (отримують 96 тис. грн)...

Чи можна отримати субсидію за наявності заборгованості за комуналку: Юристи пояснили нюанси

субота, 10 червень 2023, 8:44

В Україні через складну економічну ситуацію багато громадян отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, передають Патріоти України. Житлова субсидія не призначається, у тому числі на наступний період, якщо домогосподарство має прострочену ...