Зниження зарплат та безробіття: Уряд порахував можливу інфляцію на цей рік

Кабінет міністрів в оновленому макроекономічному прогнозі підвищив прогноз інфляції в 2020 році з затверджених раніше 5,5% до 11,6%. Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів України, передають Патріоти України.

Згідно з оновленим макропрогнозом, Кабмін очікує, що рівень безробіття складе 9,4%, середньомісячна заробітна плата працівників (брутто) - 10,7 тис.грн, а номінальна зарплата з урахуванням інфляції знизиться на 4,5% в порівнянні з торішнім показником. Кількість зайнятих економічною діяльністю у віці 15-70 років налічуватиме 16,33 млн. осіб.

Також Мінекономіки переглянув прогноз ВВП України на цей рік. Зараз очікується падіння на 3,9% в порівнянні із зростанням на 3,7%, яке прогнозувалося раніше, до початку світової кризи. Рівень безробіття складе 9,4% проти прогнозованого 8,1%, а падіння реальної заробітної плати складе 0,3%.

Середньорічний курс гривні прогнозується на рівні 29,5 грн за дол. США (порівняно з 27 грн за дол. США, прогнозованими в жовтні 2019 року). Зростання цін на споживчому ринку лише тимчасово прискориться до 8,7% (порівняно з 5,5% у попередньому прогнозі), і вже наступного року повернеться до цільових 5%, запевняють у Міністерстві.

У Польщі підвищать мінімалку: Скільки можуть отримати українські заробітчани

субота, 19 червень 2021, 13:15

У Польщі на третину злетіла кількість вакансій для українських заробітчан. У Польщі мінімальну зарплату для тих, хто працює за цивільно-правовими договорами, збільшать на 1,5 тис. грн до 21,44 тис. грн. Такий перерахунок зокрема зачепить українських за...

Двох вже замало: Українці отримуватимуть три платіжки за газ

субота, 19 червень 2021, 9:19

В Україні будуть надходити три платіжки за газ. Окрім вартості самого блакитного палива і плати за транспортування, також доведеться платити і за обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Останній тариф обіцяють зробити дещо меншим, ніж чинна абонплат...