"Золоті" овочі та гречка під 90 грн/кг: Як в Україні змінилися ціни на продукти

Ціни на овочі в Україні в травні 2022 року виявилися на 77% вищими, ніж у тому ж місяці минулого року. Найсильніше тенденція зачепила огірки, помідори, кабачки та баклажани. Причинами стали окупація південних регіонів країни, порушення ланцюжків постачання та подорожчання енергоносіїв. Подорожчали й інші продукти, наприклад, крупи. Гречка, зокрема, коштує вже близько 90 грн/кг, передають Патріоти України.

Таких висновків дійшли в Національному банку України (НБУ), проаналізувавши дані Держстату. Зростання цін на інші овочі та фрукти трохи сповільнилося порівняно з квітнем. Але їхня вартість все одно залишилася вищою, ніж минулого року – через нижчі обсяги надходження ранньої продукції, додали в Нацбанку.

Втім, стрімко дорожчають не лише овочі. У травні українці також зіткнулися із прискоренням зростання цін на крупи. Насамперед гречки та рису, запаси та постачання яких скоротилися. Знайти гречку на полицях магазинів стає дедалі складніше. А там, де вона є, крупа продається за ціною до 90 грн/кг.

Не краща ситуація і з сіллю. Після зупинки комбінату "Артемсіль" у магазинах практично не залишилося найзвичнішої для більшості українців кам'яної солі. У торгових мережах запевняють, що тотального дефіциту солі не буде – нестачу перекриють імпортом. Але для цього важливо відбудувати нові логістичні ланцюжки: поки цього не сталося, будь-яка сіль (зокрема морська імпортна) може тимчасово зникати з прилавків.

"Водночас ціни на яйця знижувалися завдяки значній пропозиції на внутрішньому ринку", – зазначили в НБУ. Так, порівняно з травнем 2021 року яйця подешевшали на 28,5%. Десяток у супермаркетах коштує в середньому 26 грн, а нерозфасовані яйця можна знайти і по 19,5 грн за десяток.

Загалом інфляція в Україні досягла 18% у річному вимірі (травень-2022 до травня-2021). Як зазначили у НБУ, прискорення інфляції було зумовлене як загальносвітовими тенденціями, зокрема високими цінами на енергоресурси, так і внутрішніми факторами, пов'язаними насамперед із війною. Це:

  • порушення ланцюжків постачання;
  • знищення активів підприємств;
  • зростання виробничих витрат;
  • підвищений попит на окремі товари та послуги на тлі недостатньої пропозиції.

"Динаміка споживчої інфляції у травні свідчить про подальше посилення цінового тиску. Інфляційні ризики залишаються значними в умовах продовження війни з Росією та цілеспрямованого знищення нею продовольчих складів, торгових закладів, блокування портів та пошкодження транспортної інфраструктури", – додали в НБУ.

Персонал змушують підписувати угоди: Росія намагається передати Запорізьку АЕС Росатому — глава Енергоатому

субота, 1 жовтень 2022, 16:52

Голова Енергоатому Петро Котін заявив, що Російська Федерація намагається передати Запорізьку АЕС російській енергетичній компанії Росатом. Окупанти змушують персонал підписувати відповідні угоди. Про це повідомляє The Guаrdian, передають Патріоти Укра...

Ціна вже виросла в кілька разів: Популярний в українців овоч може стати дефіцитом

субота, 1 жовтень 2022, 14:52

В Україні на овочевому ринку спостерігається зростання цін, зокрема, значно подорожчала цибуля. Цей овоч збільшив вартість у 4,3 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit, передають Патріоти У...