Зросте із самого початку нового року: Яким буде тариф на електроенергію в першій половині 2022-го

В Україні у новому році зростуть тарифи на все. Щоправда, не одночасно, але їхнього зростання очікують вже у першому півріччі. Зокрема, тариф на електроенергію досягне такого рівня, що деякі виробничі галузі взагалі можуть припинити своє існування. Такі невтішні прогнози для народного господарства України дала в ефірі одного з телеканалів експерт з питань ЖКГ Христина Ненно, передають Патріоти України.

Отже, за словами експертки, тарифи зростатимуть вже з першого дня нового року. Зокрема, усі облгази вже підняли абонплату за газ, яка зросте з 1 січня. Про підвищення тарифів на воду з цієї ж дати також заявили водоканали. Зокрема, найбільше тепер платитимуть за водопостачання і водовідведення жителі Бердянська, Запоріжжя та Умані. А от у столиці вартість водопостачання зросла лише на 20%.

"І на жаль, це тільки на 20%. В якому сенсі? У тому, що це не фінал – наступного року ми можемо отримати і всі 50%, і 100% – це буде просто непідйомною ношею для всіх споживачів", - каже Христина Ненно.

Але найбільшим лихом може виявитись зростання тарифу на електроенергію. Особливо це стосується виробничого сектору. Адже для населення він буде захищеним і незмінним, принаймні, до кінця опалювального сезону, тобто до травня 2022. А от для промисловості тариф на електроенергію змінюється під впливом ринкової амплітуди. А вона, та амплітуда, вже давно перетворилась на висхідну лінію, що нестримно росте вгору.

В січні тариф на електроенергію для промисловості дорівнюватиме 7 гривням за кіловат-годину, а вже по закінченню опалювального сезону він зросте до 10 гривень, прогнозує експертка. Це поставить під загрозу існування не одну галузь народного господарства.

"Всі бізнеси кажуть, що не потягнуть, оскільки і газ дорогий – понад 40 грн за 1 кубометр. І електрична енергія. Тому під загрозою у нас всі теплиці, які вирощують овочі і частина ягід, фруктів... Буде подорожчання всіх товарів першого споживання", - каже Христина Ненно.

Шахраї крадуть гроші з карток українців, користуючись проблемами зі зв'язком: Як працює схема

четвер, 9 лютий 2023, 7:50

Шахраї знайшли спосіб, як скористатися проблемами зі зв'язком в українців. Зловмисники представляються жертвам робітниками компаній-операторів і просять назвати відправлений на телефон код, передають Патріоти України. При цьому коли людина цей код нази...

Як правильно подати заяву на призначення пенсії за віком, щоб не втратити частину виплат: Українцям роз'яснили важливий нюанс

четвер, 9 лютий 2023, 6:37

В Україні пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за призначенням відбулося не пізніше трьох місяців з дня настання такого віку, повідомляє social.com.ua, передають Патріоти України. Водночас дн...