Звинувачення досить гучні: У "Нафтогазі" проходять обшуки у справі на 2,7 млрд гривень


Державна фіскальна служба прийшла з обшуками у приміщення НАК "Нафтогаз". Обшуки проводяться у справі про ухилення посадовцями компанії від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд гривень. Про це йдеться на сторінці ДФС у Facebook, передають Патріоти України.

"Співпрацюємо зі слідчими органами. Наразі уточнюємо деталі", - сказав директор з інтегрованих комунікацій НАК Максим Білявський.

За даними фіскалів, починаючи з жовтня 2015 року і по сьогодні, посадовці "Нафтогазу" не завершили процедуру митного оформлення газу, який придбали у "Газпрому". Внаслідок цього державний бюджет не отримав 2,7 млрд гривень ПДВ.

"Виробники теплової енергії фактично споживають газ, що знаходиться у ГТС України, однак "Нафтогаз" не оформляє документи щодо постачання газу та не підписує відповідних актів прийому-передачі, мотивуючи це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС, внаслідок чого операції з постачання газу документально не оформлюються", - додали в ДФС.

Як стверджують фіскали, вони мають докази, які говорять про факт ухилення від сплати податків. Зокрема, ДФС має докази того, що посадовці НАК не передавали до митниці повен пакет документів для митного очищення природного газу.

"В ході досудового розслідування буде надано правову оцінку діям як службових осіб "Нафтогазу", так і Енергетичної митниці ДФС. Остаточна сума завданих державі збитків буде встановлена у ході судово-економічної експертизи", - зазначили в ДФС.

Підтримка українських родин: Ось хто може оформити 10 800 грн влітку

субота, 27 червень 2026, 17:38

У червні 2026 року більше громадян, які потребуть матеріальної підтримки під час війни, зможуть отримати виплати від Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Реєстрація на допомогу стала доступною у ще ...

Українці можуть назавжди втратити землю: Ось хто ризикує залишитися без ділянки

субота, 27 червень 2026, 13:12

Українці, які досі не оформили право власності на земельні паї, ризикують втратити свої ділянки. Остаточний термін для завершення всіх процедур встановлено на 1 січня 2028 року — після цієї дати землю можуть передати у комунальну власність територіальн...