Зима без атома: Чи загрожують українцям віялові відключення електроенергії

В Україні очікується дуже складна зима, про що вже повідомили мери різних українських міст. Експерти вважають, що в разі виведення Запорізької атомної станції із системи віялових відключень електроенергії не уникнути, передають Патріоти України.

"Енергоатом" у період опалювального сезону навряд чи зможе запустити в роботу всі 15 енергоблоків українських атомних станцій. А повне зупинення енергоблоків Запорізької станції може спричинити дефіцит виробництва електроенергії в країні.

"Із погляду проходження опалювального сезону — величезна проблема, якщо ЗАЕС буде виведена із системи, то ми станемо не профіцитними, а дефіцитними, і швидко зростатиме витрата вугілля на ТЕСах, а потім газ знадобиться для виробництва електроенергії. Дуже важливо мати резерв із газу на рівні 2,5 млрд куб.", — повідомив народний депутат, ексміністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

На його думку, зима буде дуже складною, і не виключені обмеження в постачанні тепла й електроенергії. "Уряд має попередити населення. У ЄС уже всіх попереджають. А в нас поки що ні, а треба говорити прямо — може бути низька температура, тому що не буде газу, а якщо увімкнете електрообігрівачі, то полетить мережа, треба готувати людей. Ми боїмося паніки? Паніка почнеться, коли почнуться віялові відключення”, — пояснив Олексій Кучеренко.

Водночас у липні президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін повідомив, що компанія готова запустити в роботу майбутньої зими всі 15 енергоблоків чотирьох українських АЕС.

Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій, вважає, що про роботу всіх 15 блоків АЕС у країні не може бути й мови. "Це неправильно, це вилазить потім великими ремонтами. Минулого року постійно 13 блоків АЕС працювали. А раніше 10-11 енергоблоків. Програми ремонтів перенесли. І зараз є ризик, що блоки можуть раптово йти в ремонт, і тоді можуть бути і відключення, і висока потреба в імпорті електроенергії”, — зазначив у коментарі Фокусу Юрій Корольчук.

Ситуація стає критичною: Україні загрожує гостра нестача робочих рук, незабаром країна потребуватиме мільйонів робітників

четвер, 25 квітень 2024, 6:39

Вже найближчим часом Україна може зіткнутися з гострою нестачею робочої сили. За оцінками фахівців, для того, щоб до 2030 року підтримати щорічне зростання ВВП на рівні 5-7%, країні не вистачатиме до 4,5 млн робочих рук. Про це повідомив виконавчий дир...

Ціна "вєлічія": Уряд РФ готується до падіння рубля до 120 за долар

четвер, 25 квітень 2024, 6:15

Російський уряд розглянув стресовий сценарій макропрогнозу Мінекономрозвитку (МЕР), згідно з яким посилення західних санкцій та падіння цін на нафту призведуть до обвального падіння курсу рубля, повідомляє в середу, 24 квітня The Moscow Times. Зазначає...