А ви це знали? Чому не можна мити посуд у гостях: Ось що кажуть народні прикмети

Наші пращури вірили, що посуд має потужну енергетику, тому до його миття рідко підпускали чужих людей. Навіть існувало повір’я: якщо господиня дозволила гостеві помити тарілки, то щастя родини “змиється” разом із брудом, передають Патріоти України.

Чому мити посуд в чужому домі — це погана прикмета

Сучасні господині рідко коли замислюються, чому така, здавалося б, безневинна допомога як миття кухонного посуду гостем може стати причиною розладів і невдач в сім’ї. Езотерики наголошують, що вода володіє силою, яка здатна змивати не лише бруд, але й позитивну інформацію.

Напевно недаремно, в давнину люди не дозволяли помічникам мити посуд в домі. Особливо, якщо гість переповнений негативними емоціями — невдоволенням, злістю, заздрістю. Вважалося, що така "допомога" може накликати біду:

 • в будинку почнуться проблеми;
 • члени родини будуть лаятися без усілякої причини;
 • швидко з'являться конфлікти.

Також існувало повір’я, що домовик, який живе у кожному домі, може розлютитися на господарів за їхню лінь та перестати захищати будинок. У старовину намагалися взагалі не допускати чужих до будь-яких хатніх справ. А мити посуд дозволяли лише близьким родичам або подругам.

Чому не можна мити посуд в гостях: забобони для дівчат

Поганою прикметою вважається миття кухонного приладдя в домі, де проживає незаміжня дівчина. Особливо, якщо їй не щастить у коханні або вона нещаслива в відносинах. В такому випадку помічниця відбирає собі всіх женихів.

Існують й інші прикмети:

 • в домі, де живе незаміжня дівчина, гостям не давали мити посуд, бо вважалося, що тоді нещасна ніколи не вийде заміж і буде вічно страждати;
 • якщо незаміжня дівчина допомагає в будинку заміжньої, то може забрати чоловіка з сім’ї;
 • якщо в домі неодруженого парубка дівчина помиє ложки і тарілки, скоро він зіграє весілля;
 • якщо під час миття незаміжня панночка розіб’є тарілку, сімейне щастя буде зруйновано.

Чому не можна мити посуд в чужому домі: прикмети для заміжніх жінок

Заміжній жінці потрібно з особливою уважністю ставитися до того, кого можна підпускати до хатніх справ. Адже в багатьох випадках помічник зробить “ведмежу послугу” і будинок наповниться бідністю, негативними емоціями, нещастям та хворобами.

У наших пращурів існувало чимало прикмет, пов’язаних з цим дійством:

 • якщо ледача господиня дозволила гостеві перемити посуд і він впорався дуже швидко, протягом тижня членам родини потрібно чекати біди;
 • коли чужа людина помила руки над брудним посудом в раковині, скоро ви опинетеся в боргах;
 • незаміжніх дівчат не можна допускати до миття тарілок, інакше чоловік піде до іншої;
 • якщо гість помив ніж, скоро він посвариться з господинею дому;
 • помили посуд за хворою людиною — чекайте на хворобу;
 • миття свого і хазяйського посуду після вечері означає, що ви заберете всі нещастя дому собі.

Вважалося, що в чужому домі не можна не лише мити тарілки з ложками, але й витирати їх від води.

В якому випадку мити посуд в чужому домі дозволяється

Добра прикмета, якщо дівчина перемиє кухонне приладдя в домі своїх батьків. Особливо, якщо до цього в них були погані стосунки. Через якийсь час все налагодиться.

Якщо дозволити своїй мамі помити весь посуд, вона своїми діями принесе в родину щастя. Також у наших предків дозволялося відмивати тарілки в домі невістки.

Якщо ви прийшли в гості до кровного родича, то можете допомогти йому з будь-яким прибиранням. Також можна мити дитячий посуд, бо дитина має чисту і невинну енергетику.

Біла пліснява на кімнатних рослинах зникне назавжди - найефективніший засіб є у вас на кухні

вівторок, 31 січень 2023, 0:30

Серед хвороб кімнатних рослин біла пліснява на ґрунті - одна з найнеприємніших. Заводиться вона через помилки у догляді, а знищити її не так просто, як хотілось би, передають Патріоти України. На щастя, ефективний засіб можна знайти практично на будь-я...

Психологічний тест: Виберіть те, що побачили першим, щоб дізнатися, як ви думаєте

вівторок, 31 січень 2023, 0:12

Не думайте занадто довго і не намагайтеся зрозуміти картинку. Просто зверніть увагу, що найперше кинулось вам у очі, передають Патріоти України. Ви людина, якій подобається йти за течією і яка легко знаходить рішення у будь-якій ситуації. Ви дуже мудра...