А ви це знали? Чому не можна сміятися і мити голову в п‘ятницю - у чому суть забобону

З п’ятницею пов’язано безліч народних прикмет. Здавна вважали, що в останній робочий день тижня не можна мити голову, починати в’язання чи шиття, влаштовувати переїзд та голосно сміятися, передають Патріоти України.

Натомість п’ятниця сприятлива для відпочинку, сімейних вечорів, розмов та планувань. У чому суть п’ятничних забобонів розбирався OBOZREVATEL.

Що можна робити у п’ятницю

П’ятниця за православною традицією є пісним днем, тому важливо бути стриманими та поміркованими. За повір’ями, краще не влаштовувати галасу і веселощів та братися за важку фізичну працю у першій половині дня. Наші пращури говорили, що ця радість може перетворитися на сльози.

Але саме в п’ятницю радять зайнятися підрахунком фінансів, зробити план доходів та витрат, запланувати важливі покупки. Говорили, цей день сприятливий для комерційних справ, тому відкривати новий магазин чи починати інший бізнес радили не в понеділок, а саме у п’ятницю.

Можна пересадити кімнатні рослини, приготувати їм добрива, очистити від пилу. Варто приділити час собі – сходити в магазин, салон краси чи на масаж.

Ввечері ідеальний варіант – зібратися у родинному колі чи поїхати в гості до близьких друзів. Приємні розмови знімуть стрес після важкого робочого тижня.

Що не можна робити у п’ятницю

Ділові зустрічі на останній день тижня краще не призначати.

Дівчатам у давнину не радили сідати за рукоділля у п’ятницю. Вишивку, шиття чи в’язання краще відкласти на інший день тижня.

Цікаве народне повір’я стосується миття голови. Жінкам, а особливо заміжнім, говорили, що краще не мити голову у п’ятницю, щоб не "вимити всіх рідних".

Садівники та городники здавна вважали, що у п’ятницю краще не саджати розсаду чи картоплю – це не принесе багатого урожаю.

Нова робота, переїзд у нове житло, будь-які кардинальні життєві зміни у п’ятницю можуть не увінчатися удачею, говорили у народі.

Застерігали навіть перестилати у п’ятницю постіль, бо може прийти безсоння та нічні кошмари.

Знизити тиск в домашніх умовах можливо! ТОП-3 напої, які потрібно пити гіпертонікам

понеділок, 22 липень 2024, 23:20

Часто гіпертонію називають "тихим вбивцею", оскільки її симптоми настільки поширені, що люди плутають хворобу з перенапруженням чи втомою. Однак, якщо вони повторюються знову і знову, потрібно відвідати лікаря. А ще нормалізувати стан допоможуть деякі ...

Творять дива! ТОП-3 продукти, які подовжують молодість

понеділок, 22 липень 2024, 19:50

Вік обдурити неможливо, втім є три продукти, які призупиняють процеси старіння організму, передають Патріоти України. Що потрібно зробити, щоб домогтися здоров'я та довголіття? Час зупинити не можна, проте у сучасному світі є багато можливостей, щоб по...