А ви це знали? Чи правда, що при вживанні кефіру і квасу можна сп'яніти

Вміст у звичайному кефірі деякого відсотка алкоголю нерідко насторожує водіїв. Деякі навіть вважають, що при вживанні великої кількості цього молочнокислого напою можна сп'яніти, передають Патріоти України. Чи так це або всі наведені побоювання безпідставні?

"Кефірне пияцтво": міф чи реальність?

Питання вмісту алкоголю в кефірі в 60-80 роки минулого століття пильно вивчалося світилами радянської науки. Зазначений напій утворюється в результаті змішаного бродіння. У ньому використовується ряд заквасок, у тому числі і молочнокислих. Побічним продуктом цього бродіння якраз і є спирт.

Деякі лікарі противники кефіру як продукту, рекомендованого для дитячого харчування. Було підраховано, що в магазинному напої в середньому 0,01-0,07% спирту. Якщо кефір постоїть дня три — бродіння при цьому триває, — вміст алкоголю в ньому виросте до 2%.

Мами, які регулярно дають своїм дітям кефір, дуже ризикують, вважають фахівці. Випиваючи за день 0,6 л цього напою, 8-річний малюк отримує «забійну» дозу спирту, рівну 4,2 грама. Цей обсяг можна співвіднести з 10 грамами горілки. Але чи здатна 8-річна дитина випити більше пляшки цього напою «на любителя»?.

Скільки ж потрібно дорослій людині, щоб сп'яніти? Якщо за "точку відліку" прийняти 200 грамів горілки, то для отримання аналогічної дози алкоголю потрібно близько 10-12 літрів кефіру. Не варто забувати і про те, що молочнокислі продукти стимулюють активність кишечника. Навряд чи зможе людина випити таку кількість кефіру.

Вміст алкоголю у квасі

Улюблений багатьма квас вважається безалкогольним напоєм. Це не зовсім так. Відсоток вмісту в ньому спирту може варіюватися від 0,1 до 0,5%, що в кілька разів більше, ніж в кефірі. Але і кваском напитися навряд чи вдасться. Літр-другий — і організм візьме своє, "попроситься в туалет".

В процесі сечовипускання тіло позбавляється не лише від відпрацьованої води, але і від продуктів розпаду, і від спирту. Останній утилізується і через органи дихання. Жоден алкотестер не зможе "засікти" вміст алкоголю в крові вже через пів години після того, як людина випила стаканчик-інший квасу або кефіру. За цей час спирт повністю вивітриться. Алкотестер покаже нуль.

Джерело: Ukr.Media

Хіти тижня. "Царські котлети" в клярі з незвичайною начинкою (рецепт, відео)

середа, 5 травень 2021, 22:00

Їх можна подати в якості гарячої страви або холодної закуски. І в тому, і в іншому вигляді котлетки виходять надзвичайно смачними і точно сподобаються всім, передають Патріоти України. Необхідні продукти:. Для начинки:. Починаємо приготування:. На ...

Порадуйте себе і рідних! Смакота до чаю з банки згущеного молока і 2 яєць (рецепт, відео)

середа, 5 травень 2021, 18:15

Швидка, дуже проста в приготуванні, з доступних інгредієнтів солодкість до чаю подобається всім, хто б її не пробував. Дивно пишна, ніжна, з молочно-ванільним смаком - готуйте і не пошкодуєте, передають Патріоти України. Інгредієнти:. Приготуван...