А ви це знали? Як можна позбутися від жучків в крупі і в шафі на кухні

Від жучків в крупі і в шафі на кухні можна позбутися, якщо вжити заходів щодо їх знищення. Це поетапний процес з продуктами харчування, а потім і з меблями. Виключити їх повторну появу практично неможливо, але профілактика допоможе зменшити ризик, передають Патріоти України.

Які жучки живуть в крупі і шафах

У натуральних продуктах можуть завестися комахи, які їх зіпсують і вони стануть непридатними до вживання. Позбутися від жучків в крупі складно, але якщо ретельно підійти до вирішення цієї неприємності, то результату домогтися можна.

Вони можуть з'явитися не тільки в крупі, але і в інших продуктах: борошні, сушці, макаронах та інших. Є 4 види комах, які можуть оселитися в них:

  • борошняний хрущак — жук чорного або бурого забарвлення. Селиться в борошні і хлібобулочних виробах;
  • довгоносик — коричневі жучки з довгим хоботком, люблять все зерно, макарони, горіхи, бобові;
  • хлібний точильник — дрібний коричневий жучок, що вміє літати. Живе на складах, коморах. Поїдає зерно, борошно, не гребує лікарськими травами, чаєм;
  • суринамський мукоїд — рудобурий жучок розміром 2 мм. Їсть все, що знаходить, розмножується при високій вологості.

Потрапляють на кухню жучки разом з крупою, яку купили в магазині. Туди вона могла надійти вже зараженою личинками. Вони з'являються, коли для цього створюються сприятливі умови. Тому вивести їх практично неможливо, адже завжди є варіант принести додому наступну партію продуктів з личинками або жучками.

Як позбутися від жучків в крупі

Якщо вдома в крупах були виявлені жучки, то необхідно з ними відразу починати боротьбу. Вони дуже швидко розмножуються і вивести їх буде з часом важче.

Що потрібно робити, щоб позбутися від жучків в крупі:

  • пакети з крупою, де були помічені жучки, необхідно викинути;
  • якщо інші упаковки візуально здаються чистими, то це не означає, що там немає личинок. Їх потрібно піддати прогріванню в духовці або покласти в морозилку на кілька днів. Вони не витримають таку температуру і загинуть;
  • зсипати крупи в ємності з кришками, які щільно закручуються. Так можна убезпечити їх від проникнення жучків в чисту крупу, а якщо з'являться в якій-небудь, то вони не розповзуться по всіх продуктах;
  • коли шкода викидати продукти, можна поступити наступним чином: борошно потрібно просіяти і винести на холод, крупу прогріти або заморозити. При її промиванні перед готуванням жучки спливуть.

Що робити, щоб жучки не завелися в крупі або в шафах на кухні

Профілактика — найкраща міра чистої кухні від жучків і молі. Тому свої покупки необхідно оглядати ще в магазині. Жучків можна побачити в упаковці в крупі. Відповідно, її купувати не можна. Більше шансів наштовхнутися на таку, коли вона продається по акції. Це може говорити про те, що термін придатності добігає кінця, крупа довго пролежала на складі або з нею ще щось не так.

Шафи на кухні потрібно ретельно промити кілька разів поспіль. Це потрібно на той випадок, якщо в якійсь щілинці вижили личинки. Мити потрібно з використанням міцних дезінфікуючих засобів, милом, оцтом. Якщо є можливість, то потрібно провести обробку дихлофосом, приділяючи увагу кутам, щілинам, кріпленням.

Банки потрібно промивати і прогрівати після того, як крупа закінчується. На дні може накопичуватися мучка від крупи або макаронів, в якій легко хтось може завестися.

З народних засобів для боротьби з жучками в крупі можна використовувати лавровий лист, часник, м'яту, гвоздику. Їх можна покласти поверх крупи в банки і розкласти в шафках.

Жучків на кухні можна зібрати пилососом. Потрібно звільнити шафки від вмісту і добре пройтися по них трубою від пилососа без насадки. Встояти від такого напору повітря, що втягується, не зможуть легкі жучки і личинки.

Скільки яєць можна їсти на день і в якому вигляді вони корисніші? Це потрібно знати кожному

понеділок, 6 лютий 2023, 15:15

Всім відомий факт, що курячі яйця корисні. У них багато білка, вітамінів груп А і в, Омега-3, фолієвої кислоти, передають Патріоти України. Але як часто їх можна вживати і які яйця корисніші - смажені або варені, некруто або круто. Лікарі кажуть, що як...

Чому в гостях не можна мити посуд - багато хто навіть не здогадується про це

понеділок, 6 лютий 2023, 14:56

Після святкового застілля деякі уважні гості можуть запропонувати свою допомогу у прибиранні зі столу. Здавалося б, це зовсім невинна пропозиція і боятися її не варто. Але не все так просто. Наші предки вірили в особливу силу деяких домашніх ритуалів. ...