А ви це знали? Лікарі розповіли, чому небезпечно сидіти в туалеті зі смартфоном

Звичка сучасних людей скрізь брати з собою смартфон поширюється і на відвідування туалету. Лікарі розповіли, чому це небезпечно для здоров’я, передають Патріоти України.

Фахівці зазначають: йдучи в туалет зі смартфоном, люди проводять в ньому значно більше часу, ніж без нього. Вони засиджуються на унітазі, читаючи новини і моніторячи соцмережі. Лікар загальної практики Сара Джарвіс розповіла, що звичка відвідувати туалет з телефоном веде до розширення вен заднього проходу та утворення гемороїдальних вузлів.

Інший експерт, доктор Ліза Акерлі, додала, що в туалеті на поверхні телефону можуть осісти дуже небезпечні мікроби, від норовірусу до сальмонели. Звичайно, вважає лікар, в ідеалі смартфон краще взагалі не брати з собою в туалет. Але якщо позбутися від даної звички неможливо, експерт рекомендує дотримуватися певного правила.

За словами Акерлі, правшам, сидячи в туалеті, потрібно тримати телефон в лівій руці. Цією рукою не потрібно більше чіпати нічого аж до миття рук. В цьому випадку можна захистити себе від проникнення в організм небезпечних мікробів.

Візьміть на замітку! ТОП-3 протизапальні напої, які варто пити влітку для здоров’я та легкості організму

четвер, 11 червень 2026, 20:18

Такі напої не лише освіжають, а й можуть підтримувати імунну систему, покращувати травлення та зменшувати оксидативний стрес, передають Патріоти України. У Vogue.ua назвали три популярні варіанти напоїв, які вважаються найефективнішими в літній сезон. ...

Перевірте себе! У чому ваша прихована сила? Тест на особистість

четвер, 11 червень 2026, 18:14

Тести особистості на основі оптичних ілюзій пропонують нам розкрити приховані аспекти вашої особистості, уподобань і навіть ваші найглибші страхи та бажання на основі того, що ви побачили першим на оманливій картинці. Це популярний в інтернеті тип голо...