А ви це знали? На якому боці потрібно спати і чому лежати на спині шкідливо

Зарубіжні фахівці з’ясували, що спати на лівому боці корисніше, ніж на правому. Сон “зліва” активізує травну систему. Завдяки такому положенню тіл у людей поліпшуються обмінні процеси, а клітини очищаються. Також сон на лівому боці допомагає зняти напругу з сердця, передають Патріоти України.

На цій стороні рекомендується спати вагітним, адже поліпшується циркуляція крові, знімається навантаження зі спини. Плюс лікарі рекомендують жінкам з дитиною під серцем лежати на лівому боці, щоб уникнути здавлювання печінки маткою і для поліпшення кровотоку до нирок і плоду.

До всього іншого, спати на лівому боці – це зменшення симптомів кислотного рефлюксу (закид вмісту шлунку в стравохід). Люди, які страждають печією і лежать на правому боці, можуть відчути погіршення самопочуття. Тому фахівці рекомендують при печінні у шлунку полежати на лівому боці. Приблизно через 10 хвилин печія повинна пройті.

Від хронічного болю в спині також врятує сон “зліва”, адже внаслідок зменшується тиск на хребет. Рекомендується спати на лівому боці і людям з варикозним розширенням вен. В результаті такого лежання зменшується тиск на порожнисту вену, розташовану зправа.

На думку вчених, сон на правому боці погано впливає на шлунково-кишковий тракт (ШКТ). Через прийняття “неправильної” сторони порушується робота травної системи і негативно позначається на лімфатичній системі, що призводить до ускладнень роботи сердця.

До того ж, фахівці стверджують – шкідливо спати і на спині. Зазначена поза затруднює дихання через зниження рівня кисню в крові. До слова, сон на спині сприяє виникненню хропіння. Особливо не можна спати в такому положенні вагітним.

Однако, незважаючи на всі позитивні сторони сну на лівому боці, існують протипоказання. Так, людям які страждають на глаукому (захворювання, що приводить до необоротної сліпоти), апное (зупинка дихальних рухів) і синдромом зап’ястного каналу (тривалий біль і оніміння пальців кисті) краще спати на правому боці. Це ж стосується і хворих, які перенесли інфаркт, і у яких діагностували хронічну серцеву недостатність. Тому потрібно бути обережним і проконсультуватися з лікарем.

Для чого потрібно Seo просування сайту

середа, 8 лютий 2023, 19:05

Seo просування сайту — це комплекс заходів, спрямованих на підвищення позицій вебресурсу в пошуковій видачі. Для досягнення максимального ефекту пошукову оптимізацію необхідно впроваджувати ще на етапі розробки сайту. Процес довготривалий, складний та ...

Як зварити червоний буряк, щоб він не втратив колір - хитрість, про яку варто знати

середа, 8 лютий 2023, 18:52

Буряк використовується для приготування різних страв. Часто перед цим його потрібно зварити. Здавалося б - що тут важкого? Але, якщо робити це в звичайній каструлі, він може стати менш червоним. Читайте в матеріалі ТСН.ua, як зварити буряк, щоб він не ...