А ви це знали? Що не можна саджати після Великодня

Великдень вважається найбільшим святом року у християнському календарі, і з його святкуванням пов’язана сувора заборона на будь-яку роботу. Звісно, стосується це і догляду за городом і садом - у дачників навіть є свої прикмети та забобони, пов’язані з Великоднем, передають Патріоти України.

Так вважається, що деякі види городини та декоративних рослин не можна висаджувати після свята. Також вважається, що лише після Великодня остаточно встановлюється тепла погода, що впливає на майбутній урожай. OBOZ.UA поцікавився відповідними забобонами. Дотримуватись їх чи ні, ви можете обирати на свій розсуд. Адже чіткого наукового підтвердження вони не мають.

Додамо, що цьогоріч Великдень християни східного обряду святкують 5 травня. Це одна з найпізніших можливих дат. На цей час припадає самий розпал весняних польових робіт. Ось які обмеження на них може накладати дата святкування.

Ягідні кущі

Існує думка, що ягідні кущі краще встигнути посадити до свята. В такому разі вони встигнуть добре прижитись, а до осені повністю адаптуються і, відповідно, добре перезимують. В майбутньому це має добре позначитись на їхній урожайності.

Овочі

Період до Великодня, згідно із забобонами, є сприятливим часом, щоби сіяти гарбузові культури, горох і моркву. Буцімто, якщо посадити їх після свята, вони погано приживуться і не принесуть очікуваного врожаю.

Так само не вродить капуста, яку перенесли у відкритий ґрунт після великодніх свят. Йдеться про всі її види – не тільки про білоголову, але й про брюсельську, цвітну, броколі, пекінку, тощо. Краще забезпечити їй захист від холоду, додатково накривши грядку, ніж пропустити вдалий час для посадки, переконані досвідчені городники.

Існує забобон, пов’язаний і з картоплею. Буцімто, якщо посадити її після свята, урожай буде слабким, а картоплини дрібними, рослина особливо сильно страждатиме від шкідників.

А от думка, що після Великодня уже пізно саджати редиску, зелень та різні види салату, має під собою певні підстави. Справа в тому, що всі ці культури відносять до ранніх, а отже вони добре переносять холодну весняну погоду. Тому чекати до настання тепла, щоби засіяти їх у відкритий ґрунт, нема сенсу. Забобон же вказує, що в такому разі вони погано вкоріняться і зростатимуть слабкими та кволими.

От у чому секрет! Як приготувати курячі шлуночки, щоб вони були м’якими

п’ятниця, 21 червень 2024, 18:12

Курячі шлуночки - страва, яка користується популярністю у багатьох кухнях світу. Готуються вони досить довго, але виходять досить смачними зі сметаною та спеціями, передають Патріоти України. . За смаком курячі шлунки відрізняються від звичайного куряч...

Смакота! Найпростіший десерт, який можна приготувати з домашнього сиру без випікання

п’ятниця, 21 червень 2024, 17:14

Смачний десерт можна приготувати без випічки. Нічого не треба смажити та парити. Зрештою, рецепт знайомий багатьом, передають Патріоти України. Вам потрібні наступні:. Покладіть домашній сир в блендер та трохи його збийте, щоб був більш однорідної маси...