
Німецькі учені з'ясували, який напій допомагає знижувати активність COVID-19. Ним виявився чай на основі шавлії. Про це пише biorxiv.
Спеціалісти інкубували інфіковані коронавірусом клітини з трав'яними чаями з шавлії та коріандру. Спочатку вони доводили напої до кипіння, а потім настоювали їх протягом 2 годин за температури 60 градусів, аби забезпечити максимальне насичення води трав'яними компонентами.
Під час дослідження було виявлено, що навіть короткочасного вживання напою із шавлії достатньо, аби зашкодити поширенню коронавірусу. При цьому лікувальний ефект досягався не внаслідок загального противірусного ефекту. Вірусологи припускають, що такий засіб можна застосовувати для профілактики коронавірусної інфекції. Зараз цю інформацію опрацьовують інші спеціалісти.
Полуниця — одна з найулюбленіших літніх ягід, але водночас і одна з тих, що найчастіше піддаються обробці для збереження товарного вигляду під час транспортування та продажу. Через це покупці все частіше намагаються обрати не лише смачну, а й максималь...
Для мільйонів людей ранок починається з чашки кави. Проте суперечки про те, який напій корисніший — чорна кава чи еспресо — не вщухають роками. Фахівці пояснили, чим вони відрізняються та який із них містить більше кофеїну й корисних речовин, передають...