Бережіть свої нерви! 7 хвороб, які з’являються у жінки через стрес

Кожен з нас знає, що хронічний стрес є причиною безлічі захворювань: від проблем зі шкірою і волоссям до цукрового діабету та інфарктів, передають Патріоти України.

Тим не менш, ми продовжуємо нервувати і турбуватися з приводів і без. Жінки реагують на стрес більш чутливо і переживають його досить довго. Фізичні та емоційні наслідки стресу призводять до виникнення різних захворювань. Яких саме – розповідаємо в нашому матеріалі.

Які хвороби жінки отримують через стрес

За даними Американського інституту стресу, 75-90% первинних звернень до лікаря – це скарги на розлади здоров’я, пов’язані зі стресом. Більшість з пацієнтів, зрозуміло, жінки. У давні часи стрес попереджав наших предків про небезпеку, був виразом інстинкту самозбереження. Але зараз тривожність і невроз вже нікого не врятують, а лише допоможуть заробити гіпертонію або виразку. Президент Американської академії сімейних лікарів Лорі Хейм пояснила, як це працює у жінок:

Стрес може бути різним, але якщо ви одночасно переживаєте через роботу, дітей, сусідів і свій шлюб – це вже не жарти. У жінок сильний стрес може привести до порушень менструального циклу або, наприклад, до несподіваного випадання волосся.

Далі читайте дуже уважно: напевно якісь з реакцій властиві вам.

1. Порушення харчової поведінки

Розлади харчової поведінки (РПП), наприклад, анорексія, булімії, орторексія, зустрічаються у жінок в 10 разів частіше, ніж у чоловіків. Вчені припускають, що це пов’язано з підвищеним рівнем стресу, який жінки звикли відчувати. За допомогою грамотного психотерапевта і правильних медикаментів це успішно лікується. Ці розлади нагадують депресію і часто з’являються через нестачу серотоніну – гормону щастя – а він відсутній в жіночих організмах якраз через хронічну тривожність.

2. Проблеми зі шкірою

Стрес може призвести як до загострення вже існуючих шкірних захворювань, так і до появи нових. Висип незрозумілого походження, червоні (або будь-які інші) плями на шкірі, вугрі, лущення – мало не кожна жінка стикалася з подібними наслідками стресу.

3. Емоційні розлади

Перепади настрою або тривала меланхолія, дратівливість, нервозність, плаксивість – все це не здається таким страшним до тих пір, поки не призведе до більш серйозних психічних проблем, наприклад, до депресії. Жінки з розпростертими обіймами біжать в стресові ситуації і довго їх переживають. Справа в тому, що жінки краще, ніж чоловіки, приховують гнів (завдяки певній галузі мозку), але розплата за зовнішній спокій занадто велика – емоційні розлади. Крім того, жінки можуть зіткнутися з депресією не тільки через проблеми на роботі або в особистому житті, але також в процесі менопаузи або після пологів – чоловіки такої можливості, на щастя, позбавлені.

4. Болі в шлунку

Коли жінка перебуває в стані тривоги або дуже нервує, у неї два виходи: або повністю втратити апетит, або почати заїдати негативні емоції калорійною їжею. Зізнайтеся, в момент стресу ви не підете хрустіти редискою – з більшою ймовірністю ви накинетеся на пачку чіпсів або торт. Як підсумок – здуття живота, печія, проблеми з травленням, синдром подразненого кишечника, спазми, болі в шлунку. А бонусом – ненависть до себе і набрані кілограми – спасибі, стрес!

5. Зниження імунітету

Жіночий організм відрізняється чуйністю: він не може самотужки боротися з бактеріями і захищатися від вірусів, якщо його господиня перебуває у стресовому стані. Виходить, імунітет знижується, а ймовірність підхопити застуду або «згадати» про хронічну хворобу, збільшується.

6. Проблеми з концентрацією і сном

Чоловіки, схильні до стресу, теж можуть відчувати проблеми із засинанням, але жінки страждають від цього дещо частіше. Вони не тільки не можуть заснути, але і годинами прокручують в голові неспокійні думки. Проблема від цього не вирішується, а фізичне і ментальне здоров’я страждають. Виходить замкнуте коло: здоровий міцний сон може зменшити негативний вплив стресу. Але через стрес жінка позбавлена здорового міцного сну.

Крім того, наслідки хронічної тривожності наздоганяють жінок і вдень: вони не можуть зосередитися, втрачають продуктивність, менш ефективно справляються з поставленими завданнями.

Складно повірити в те, що ваші щоденні переживання можуть призвести до онкології? Однак це так. Деякі вчені переконані, що між стресом і раком молочної залози і яєчників є чіткий зв’язок. Наприклад, одне дослідження довело, що ризик розвитку раку молочної залози був на 62% вище у жінок, які пережили більш однієї важкої події, наприклад, розлучення або смерть чоловіка.

У сучасному світі неможливо повністю уникнути стресу, але ви здатні з ним боротися. Все, що потрібно, це давати собі трохи більше турботи, ніж ви звикли: годуйте себе правильною і збалансованою їжею, дозволяйте висипатися, знаходьте час для фізичної активності і розслаблення, балуйте масажем і зустрічами з приємними людьми.

Психологічний тест по картинці: Виберіть чашку - і дізнайтесь, яка ви людина

субота, 9 грудень 2023, 17:09

Добра, чуйна, уважна? Оптимістка чи песимістка? Амбіційна і зі стрижнем чи пасивна та безініціативна? Відкритий екстраверт чи замкнута у собі соціопатка-домосідка? Усі ми люди різні. Усіх нас природа нагородила певними якостями, якими ми й відрізняємос...

Щоб взуття не ковзало: ТОП-3 несподіваних лайфхаків для зими

субота, 9 грудень 2023, 12:08

В Україну йде похолодання до -14 градусів, можлива ожеледь. У таку погоду буває важко встояти на ногах, оскільки взуття ковзає на льоду, але є перевірені лайфхаки, як цього уникнути, передають Патріоти України. "Телеграф" зібрав ТОП-3 несподіваних спос...