Бережіться! Популярний спосіб приготування овочів збільшує ризик раку стравоходу вдвічі - результати дослідження

Результати досліджень, опубліковані у спеціалізованому Британському журналу раку, виявили зв'язок між вживанням певним чином приготованих овочів та онкологічним захворюванням, передають Патріоти України.

Метою дослідження було виявити як певні харчові фактори, серед яких солона їжа, продукти з високим вмістом цукру, деякі напої тощо впливають на розвиток раку стравоходу. Згідно з опублікованим дослідженням було виявлено, що вживання певних овочів, а саме маринованих овочів можуть збільшити ризик розвитку раку стравоходу удвічі.

Науковці провели комплексний метааналіз 34 досліджень, опублікованих англійською або китайською мовами, опрацювали бази даних PubMed, ISI-Web of Science, J-EAST, IndMed, Vip Chinese Periodica, базу даних China National Knowledge.

Більшість аналізів в підгрупах показали "статистично значущий" зв'язок між вживанням маринованих овочів і ризиком розвитку раку стравоходу. "Ми виявили приблизно вдвічі збільшений ризик розвитку раку стравоходу пов'язані з використанням маринованих овочів у загальному аналізі та в більшості підгрупових аналізів". Вчені додають, що необхідні подальші дослідження на цю тему, оскільки були проаналізовані ретроспективні дослідження.

Про зв'язок споживання маринованих овочів та раку стравоходу йдеться і в публікаціях Всесвітнього фонду дослідження раку - консервовані овочі підвищують ризик розвитку онкологічних захворювань. При консервації для зберігання та покращення поживних та смакових властивостей до овочів додаються сіль та кислота. Високий вміст цих речовин змінює в'язкість слизу, що захищає стінки шлунка, як наслідок, це може призвести до первинного пошкодження клітин та раку.

Винахідливі господині кладуть в холодильник активоване вугілля - ось, у чому хитрість

п’ятниця, 12 серпень 2022, 11:14

Від неприємного запаху в холодильнику досить важко позбутися, але знаючи прості лайфхак, ви забудете про цю проблему, передають Патріоти України. Для того, щоб позбутися від неприємного запаху в холодильнику, його потрібно для початку помити. Також ви ...

Нагар "злітає" сам: Як вичистити праску таблеткою для посудомийки за 30 секунд

п’ятниця, 12 серпень 2022, 10:15

У кожної господині вдома є праска, і нерідко вона може псувати речі, бо вже брудна. Багато хто не знає, як саме відчистити праску та повернути підошві новизну, передають Патріоти України. Ми знайшли спосіб, який допоможе швидко відтерти нагар і на це н...