"Бо я так сказала!": ТОП-8 фраз авторитарних батьків, які руйнують життя дитини

Український експерт з дитячої психології та розвитку особистості Дмитро Карпачов розповів, які фрази батьків руйнують життя дітей. Зокрема, він підкреслив, що багато дорослих впевнені, що вони "якось" виросли і стали нормальними, попри суворі методи виховання та фізичні покарання, передають Патріоти України.

Карпачов зазначає, що минулі покоління жили в суворих умовах і виховували так само своїх дітей. На своїй сторінці в Instagram фахівецьподілився фразами, які характерні для авторитарного стилю виховання. Читайте їх далі.

 1. "Я краще знаю, що тобі треба".
 2. "Мене всі шанують. І ти повинен".
 3. "Який там перехідний вік? Не займайся дурнею".
 4. "Як у мене могла вирости така нестерпна дитина".
 5. "Не хочеш вчитися – підеш працювати двірником".
 6. "Ми з татом стільки в тебе вклали. Невдячний".
 7. "Ні, не можна. Тому що я так сказала".
 8. "Є моя думка та неправильна". Карпачов також поділився статистикою, яка була до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За його словами, кожен третій українець страждав на нервові розлади, 1,2 млн. громадян мали психічні проблеми, а кількість психіатричних діагнозів була на рівні показників серцево-судинних захворювань.

Фахівець з психології зазначає, що наслідки батьківського авторитаризму можуть отруювати життя людини у будь-якому віці, що призводить до:

 • низької самооцінки
 • інфантилізму
 • замкнутості, відсутності довіри до людей
 • бунтарства, агресії
 • схильності до депресій.

За словами експерта з дитячої психології альтернативою може стати авторитетне виховання та коучинг.

Авторитетне виховання має на увазі:
 • свободу вибору і повагу меж особистості дорослої дитини
 • самостійність, але розумна — з підготовкою, підтримкою та допомогою тоді, коли вона потрібна
 • авторитетний — від слова авторитет. Такий батько не боїться втратити свою вагу в очах дитини. Вона є за замовчуванням.

Коли ж дорослі використовують коучинг, як метод виховання, то в такому випадку батько стає наставником для дитини, а позитивні результати досягаються проговоренням правил та мотивацій. Це виховання має на увазі підтримку та допомогу у стосунках, тож діти знають, що вони можуть звернутися до батьків у складній ситуації.

Буде танути в роті! Секрети, які дозволять приготувати найніжніший гуляш

п’ятниця, 23 лютий 2024, 11:15

Обсмажте шматочки м'яса на сильному вогні протягом кількох хвилин, щоб утворилася скоринка. Це "запечатає" соки всередині м'яса, тому воно залишиться м'яким і соковитим, передають Патріоти України. Для свинини підійде будь-яка рослинна олія. Для ялович...

З таким тістом пельмені будуть найсмачнішими - секрет в одному компоненті

п’ятниця, 23 лютий 2024, 10:09

Пельмені потребують затрат часу, але вони неймовірно смачні. Мало хто зможе відмовитися від порції з ними. Переважно роблять акцент на фарші, а тісто роблять прісним. Але є кулінарний секрет покращення смаку. Пельмені будуть збирати найкращі слова вдяч...