Чому коти люблять коробки? Секрети пухнастих хуліганів, про які господарі не підозрюють

Багато українців люблять кішкок й тримають цих чотирилапих хуліганів вдома. Всі господарі пухнастиків стикаються з їх цікавою поведінкою. У деяких котів є дивні звички, деякі сплять у дивних позах або в дивних місцях, але більшість котів люблять коробки й це факт, передають Патріоти України.

Як кішки вибирають, де валятися

Коти дуже люблять комфорт та цінують безпеку, тому не просто так обирають місце, щоб поспати.

На вибір кота впливають два важливі фактори:

  • Температурний режим для пухнастиків дуже важливий. Вони не люблять мерзнути, але й перегріватися їм небезпечно для життя, тому коти обирають місце, де не буде жарко або холодно. Взимку чотирилапі егоїсти лежать біля чогось теплого або на чомусь теплому, де немає протягів, а влітку навпаки - обирають прохолодні місця.
  • Безпека для котів вкрай важлива, адже без цього вони не зможуть розслабитися та як слід відпочити. У зв'язку з цим пухнастики обирають затишні місця, де вони будуть приховані від сторонніх очей.

До речі, якщо у кота довірчі стосунки з господарем, то тварина може спати на ньому. Адже людина тепла та "стежить", щоб його підопічного ніхто не потривожив під час сну.

Чому коти люблять коробки

Багато господарів кішок відзначають їх незмірну любов до коробок й на це є багато причин, але головна з них – це тісний та замкнутий простір.

П'ять причин, чому кішки залазять в коробки:

  1. Коробка - чудова схованка для полювання. Річ у тім, що кішки – хижаки й звикли нападати із засідки. Затишна коробка ідеально підходить для цих цілей, адже з неї зручно спостерігати за "здобиччю". Крім того, коробка забезпечує відмінне маскування.
  2. Почуття безпеки. Завдяки чотирьом сторонам коробки "ворогові" складно підкрастися та напасти на пухнастика.
  3. Боротьба зі стресом. Вчені довели, що тіснота ящика допомагає тварині знизити рівень стресу. Реакція пухнастиків на стресові ситуації часто полягає в тому, щоб втекти й сховатися. У них немає природних стратегій вирішення конфліктів, тому коти ховаються від своїх проблем.
  4. Допомагають зігрітися. Нормальна температура тіла кішок коливається в межах 37,8 – 39,2 градуса. Картон може забезпечити ізоляцію, яка допомагає зберігати тепло.
  5. Допомагають адаптуватися. В Утрехтському університеті провели дослідження з кішками з притулку, яке продемонструвало, що з коробками вони швидше відновлюються та швидше адаптуються до навколишнього середовища – тобто допомагають справлятися зі змінами. За словами доктора Університету ветеринарної медицини у Відні Габріелли Сміт, коробка - це своєрідна форма комфорту, що має сенс з еволюційної точки зору, адже легкий тиск збоку заспокоює.

Як обрати коробку для кота

Підійде будь-яка коробка, яка відповідає наступним критеріям:

  1. В обраній коробці не повинно бути нічого зайвого – сміття, залишків сипучих матеріалів або рідин.
  2. Коробка не повинна випадково перевернутися, коли ваш улюбленець буде в ній грати.
  3. В неї можна покласти улюблену іграшку або підстилку вашого пухнастого хулігана

Один простий засіб миттєво прибере жовтизну із тарілок - треба всього три інгредієнти

п’ятниця, 27 січень 2023, 16:09

З часом посуд та столові прибори починають втрачати свій первозданний вигляд. Столове начиння покривається нальотом, а білосніжні тарілки жовтіють і виглядають уже не так привабливо, як в день покупки. Причому таке трапляється у багатьох господинь і це...

Дізнайтесь, яка ви тварина за датою народження і що вона розкаже про ваш характер

п’ятниця, 27 січень 2023, 15:12

У кожної людини є тварина-покровитель, яка захищає її, допомагає та охороняє. Але, крім цього, тотемна тварина наділяє людину особливими якостями та властивостями характеру. Цей гороскоп розповість про ваш характер за тим, яке тварина вам опікується, п...