Чому подружжю не можна витирати руки одним рушником - суть забобону

В українській культурі одним із найбільш сакральних та магічних предметів вважався рушник. Навколо нього зібралось чимало прикмет та забобонів. Один із них прямо забороняв подружжю витирати руки одним рушником, передають Патріоти України.

OBOZ.UA поцікавився найбільш поширеними забобонами, що стосуються рушників. І пояснює, чому ж чоловік і дружина мають мати різні предмети для витирання рук.

З точки зору езотерики, використання одного рушника веде до сварок і суперечок у подружньому житті і може навіть призвести до розлучення. Є цьому забобону і досить прагматичне пояснення. Кожен з нас носить на тілі свій унікальний набір мікроорганізмів, звичний для самої людини, але потенційно небезпечний для інших. Чужі бактерії можуть викликати у них різні шкірні реакції, застудні захворювання та розлади травлення. Тому навіть лікарі рекомендують кожному члену родини мати свій окремий рушник і регулярно прати домашній текстиль.

Проте, це не єдиний забобон пов’язаний з рушником. Ось ще декілька популярних прикмет.

  • Якщо рушник упав, це віщує погані новини або небажаних гостей. Річ потрібно підняти і повісити хоча б на кілька секунд, перш ніж знову нею користуватись.
  • Мити підлогу старими рушниками забороняється. Це може принести злидні, хвороби та особисті втрати.
  • Не можна також дарувати рушники. Такий подарунок може розлучити людей назавжди.
  • Вішати предмет на двері наполегливо не рекомендують. В давнину такий жест означав, що у домі хтось помер. Тому забобонні люди вважають, що зараз він теж здатний накликати смерть.
  • Не можна бити рушником ні людей, ні тварин. Якщо вдарити так людину, ваші таємниці стануть відомі іншим. Якщо тварину – на вас чекають даремні витрати і затяжна депресія.

Експерти назвали найкорисніший спосіб приготування яєць

вівторок, 21 травень 2024, 18:12

Яйця можна зустріти практично в кожному списку корисних продуктів: вони сповнені білка, вітамінів, мінералів та корисних жирів. . Проте, багато дієтологів дотримуються думки, що неправильно приготовані яйця не тільки не корисні для організму, але і мож...

Переможці холестерину: як таблетки змінюють ваше здоров'я

вівторок, 21 травень 2024, 18:02

Коли мова йде про здоров'я серця, боротьба з високим рівнем холестерину стає однією з ключових складових. Та що робити, якщо здоровий спосіб життя не допомагає досягти нормального рівня? Одним із найефективніших методів контролю холестерину є таблетки,...