Банани багато хто любить не тільки за приємний і ніжний смак, але і за поживні речовини і мікроелементи. Однак це - швидкопсувний продукт. Буквально за кілька днів він може перетворитися з соковитого плоду на сміття, передають Патріоти України.
Чи можна вживати банани, які мають помітні ознаки початку незворотних процесів? Важливо пам'ятати ряд простих правил.
Якщо шкірка бананів має помітні коричневі плями, проте всередині плід ще не зіпсувався, такий банан можна вживати в їжу. Найчастіше, в магазинах на них вішають окремий цінник – зі знижкою. Однак варто звертати увагу на те, що якщо на шкірці з'явилися ознаки гниття, то такий банан краще викинути.
Зверніть увагу на стан плода. Якщо на ньому утворилися помітні гнилі плями, тоді вживати в їжу ці продукти не можна. Є ризик отруєння. Не варто забувати, що в переспілих бананах цукру більше, ніж у звичайних. Тому вживання бананів "на межі" збільшує навантаження на шлунково-кишковий тракт. Є проста залежність – чим більше коричневих плям на шкірці банана - тим більше цукру містить сам плід.
Слід пам'ятати, що вживання перезрілих бананів загрожує відразу рядом проблем зі здоров'ям:
Крім того, що в перезрілих бананах міститься підвищена кількості цукру, такі плоди таять в собі ще одну небезпеку. Фахівці давно встановили, що такі плоди містять підвищену кількість антиоксидантів. Тут також виявлено причину. Це відбувається через руйнування хлорофілу.
При всіх ризиках перезрілі банани все ж мають і корисні властивості. При їх вживанні організм отримує моментальне "впорскування" енергії. Тому їх вживають спортсмени для "підзарядки" організму.
Додамо, що банани можна заморожувати. При цьому їх можна попередньо очистити, нарізати, або приготувати з них пюре.
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...
Печінка — це важливий орган, який легко пошкодити певною їжею та нездоровим раціоном. Зокрема, алкоголь може спричинити жирову хворобу, а шкідлива їжа часто призводить до неалкогольної жирової хвороби печінки, яка може вплинути на її функцію, передають...