Чи можна використовувати почорнілі банани - вас здивує несподівана відповідь

Банани багато хто любить не тільки за приємний і ніжний смак, але і за поживні речовини і мікроелементи. Однак це - швидкопсувний продукт. Буквально за кілька днів він може перетворитися з соковитого плоду на сміття, передають Патріоти України.

Чи можна вживати банани, які мають помітні ознаки початку незворотних процесів? Важливо пам'ятати ряд простих правил.

Використання почорнілих бананів

Якщо шкірка бананів має помітні коричневі плями, проте всередині плід ще не зіпсувався, такий банан можна вживати в їжу. Найчастіше, в магазинах на них вішають окремий цінник – зі знижкою. Однак варто звертати увагу на те, що якщо на шкірці з'явилися ознаки гниття, то такий банан краще викинути.

Чи можна їсти банан якщо він почорнів

Зверніть увагу на стан плода. Якщо на ньому утворилися помітні гнилі плями, тоді вживати в їжу ці продукти не можна. Є ризик отруєння. Не варто забувати, що в переспілих бананах цукру більше, ніж у звичайних. Тому вживання бананів "на межі" збільшує навантаження на шлунково-кишковий тракт. Є проста залежність – чим більше коричневих плям на шкірці банана - тим більше цукру містить сам плід.

Чим небезпечні перезрілі банани

Слід пам'ятати, що вживання перезрілих бананів загрожує відразу рядом проблем зі здоров'ям:

  • у перезрілих бананах надмірна кількість тираміну (подібно адреналіну – впливає на підвищення рівня цукру в крові і тиску);
  • загроза шлунку від перезрілих бананів очевидна (є ризик отруєння з ускладненнями);
  • підгнилий продукт здатний руйнувати печінку.

Чому не можна їсти коричневі банани

Крім того, що в перезрілих бананах міститься підвищена кількості цукру, такі плоди таять в собі ще одну небезпеку. Фахівці давно встановили, що такі плоди містять підвищену кількість антиоксидантів. Тут також виявлено причину. Це відбувається через руйнування хлорофілу.

Чим корисні перезрілі банани

При всіх ризиках перезрілі банани все ж мають і корисні властивості. При їх вживанні організм отримує моментальне "впорскування" енергії. Тому їх вживають спортсмени для "підзарядки" організму.

Зберігання бананів в холодильнику

Додамо, що банани можна заморожувати. При цьому їх можна попередньо очистити, нарізати, або приготувати з них пюре.

Поганий запах із духовки? Всього одна ложка цього продукту вирішить цю проблему

четвер, 23 березень 2023, 15:08

Побутова техніка потребує регулярного обслуговування, щоб продовжити термін її служби та зберегти її як нову. І духовка не є винятком. Більш того, через залишки їжі і пригорілі плями, що покривають грати або дно духовки, на вашій кухні можуть з’явитися...

Перевірте свій мозок! Якщо на цій картинці ви побачили всього кілька об'єктів - є проблеми

четвер, 23 березень 2023, 14:12

Дана оптична ілюзія стверджує, що може розповісти вам про стан вашого мозку тільки по тому, що ви можете побачити на цій вельми завантаженій різними деталями картинці, передають Патріоти України. В соцмережі був опублікований пост з цією картинкою і на...