Чи можна викидати освячену на Великдень їжу, коли зіпсувалася, й шкаралупу пасхальних яєць

Іноді після Пасхи люди задаються питанням, що робити зі старими пасками і чи можна викидати шкаралупу яєць, освячених у церкві, зазначають Патріоти України.

Єдиної відповіді на це питання немає, священнослужителі трактують це питання по-різному. Але є найбільш поширені в церкві думки, а також народні традиції. Розповідаємо про них.

Дійсно, є святині: артос, антидор, проскури. Ставлення до них має бути побожним, щоб не пропало жодної крихти. Особливим чином утилізують і церковні свічки, оскільки їх використовують при молитві (недогарки приносять до церкви і спалюють).

Є продукти, які Церква благословляє для куштування в певні свята. До них відносяться сирні паски, паски та яйця на Великдень. До благословенним продуктам вимога не настільки категорична, адже освячення продуктів в церкві не робить їх святинями. Окроплюючи прихожан водою, їх благословляють на куштування скоромної їжі після довгого посту, а не освячують самі продукти.

Звичайно, не можна топтати ногами і розкидати такі продукти, але строгих вимог по їх утилізації немає.

Якщо віруючі вважають допустимим викинути шкаралупу яєць у відро для сміття - це цілком можна робити.

Також є народна традиція закопувати залишки їжі в землі, кришити її птахам, залишити в лісі або опустити в струмок. Якщо віруючий таким чином хоче поставитися з благоговінням до того, що було принесено до храму, він може так вчинити. Головне, залишати таку їжу на природі без упаковок, обгорток, поліетилену і пакетів.

В цілому ж в церкві радять не засуджувати жоден з варіантів, керуючись порадою Іоанна Златоуста: "Хто їсть, нехай не погорджує тим, хто не їсть. А хто не їсть, нехай не осуджує того, хто їсть, Бог бо прийняв його. Ти хто такий, що судиш чужого раба? Він для пана свого стоїть або падає; але він устоїть, бо має Бог силу поставити його".

Хіти тижня. "Царські котлети" в клярі з незвичайною начинкою (рецепт, відео)

середа, 5 травень 2021, 22:00

Їх можна подати в якості гарячої страви або холодної закуски. І в тому, і в іншому вигляді котлетки виходять надзвичайно смачними і точно сподобаються всім, передають Патріоти України. Необхідні продукти:. Для начинки:. Починаємо приготування:. На ...

Порадуйте себе і рідних! Смакота до чаю з банки згущеного молока і 2 яєць (рецепт, відео)

середа, 5 травень 2021, 18:15

Швидка, дуже проста в приготуванні, з доступних інгредієнтів солодкість до чаю подобається всім, хто б її не пробував. Дивно пишна, ніжна, з молочно-ванільним смаком - готуйте і не пошкодуєте, передають Патріоти України. Інгредієнти:. Приготуван...