Чим обприскувати дерева навесні, щоб захистити від шкідників - поради садівникам

Весною після зимової сплячки починають прокидатися садові та городні шкідники. Якщо вчасно не захистити від них дерева, то вони постраждають та не зможуть приносити щедро плоди. Тому як тільки пригріло сонечко, беріться за роботу, передають Патріоти України.

Як правильно захистити свій сад комах?

Перше обприскування

Воно є найважливішим серед усіх, тому цьому обприскуванню варто приділити якомога більше уваги. Проводити його варто тоді, коли на деревах з'являться перші бруньки, а температура ще не піднялася вище 4 градусів.

Для першого обприскування можна використовувати препарати міцної концентрації, оскільки дерева ще не прокинулися на повну. Хорошим варіантом стане бордоська суміш з вапна та сульфату міді, яка допоможе захистити дерева від грибка. Якщо купуватимете в магазині, обирайте 3-відсотковий розчин.

Альтернативою бордоській рідині є розчин залізного купоросу. Концентрацію розчину варто добирати залежно від ступеня зараження дерев. Щоб вберегти квіти від можливих пізніх заморозків, можна додати до суміші мідний купорос. Таким чином ви безпечно для рослини відтермінуєте появу бруньок.

Друге обприскування

Після першого оброблення потрібно певний час почекати та дати захисту подіяти. Знаком для застосування другого обприскування стане ріст бруньок на гілках, вони почнуть набувати форму конуса.

Проте з другою обробкою є нюанси: її варто робити з огляду на індивідуальний розвиток кожної рослини. Крім того, у цьому випадку можна застосувати кілька засобів для ширшого спектра дій. Вибираючи складники для розчину, уважно читайте інструкцію та звертайте увагу на те, чи придатні речовини для змішування та використання за різних температур.

Декілька головних порад

  • Використовуйте різні дієві речовини на всіх етапах обробки, щоб унеможливити появу будь-яких шкідників.
  • Робіть обприскування вчасно залежно від погодних умов і фаз розвитку кожної рослини.
  • Обробляйте рослину повністю зверху донизу. Не забувайте про ділянку навколо стовбура.
  • Не шкодуйте розчина під час обробки.
  • Намагайтеся не використовувати речовини, які шкодять комахам-запилювачам.

Як використовувати шкірку картоплі на городі - лайфхак, про який ви не знали

п’ятниця, 24 березень 2023, 11:30

Кожен садівник хоч раз в житті стикався з ситуацією, коли потрібно було підібрати добриво для городу, а це виявлялося складніше, ніж здавалося на перший погляд, передають Патріоти України. Проблема в тому, що гербіциди мають вузьконаправлений спектр ді...

Найпростіший спосіб повернути білий колір потьмянілим рушникам - обійдеться в копійки

п’ятниця, 24 березень 2023, 11:13

Нові рушники - м’які та білі, проте чим довше ми користуємося виробами, тим тьмянішими вони стають. І якщо шовковистість рушникам можна повернути за допомогою трюку з оцтом, то колір відновить інший кухонний продукт, передають Патріоти України. Посірі...