Дачникам на замітку! Ефективні поради для рекордного врожаю полуниці

Щоб полуниця гарно вродила, треба дотримуватися певних правил догляду. Що саме потрібно робити під час саджання полуниці, що потрібно зараз, під час збирання ягід

  1. Вирощувати на ділянці не один сорт полуниці, а зразу декілька. Бажано, щоб були сорти с різними періодами достигання - ранньостиглі, середньостиглі, пізньостиглі. Що це дасть? У шкідників та хвороб не буде можливості адаптуватися одразу до нових видів рослин, а ягоди можна буде збирати увесь сезон. І вони будуть з різними смаковими якостями.
  2. Як під час появи листочків, так і в період цвітіння, зав'язі ягід полуницю треба поливати. Бажано поливати полуницю після кожного збирання ягід.
  3. Щоб волога швидко не випаровувалася і щоб полуницю не довелося часто поливати, мульчуйте її. Для цього чудово підійдуть хвойні голки, скошена трава або солома.
  4. Для захисту від такої поширеної хвороби полуниці, як сіра гниль, ефективніше мульчувати не хвоєю, а саме соломою. Під соломою розвивається мікрофлора, антагоністична грибковим інфекціям, у тому числі й сірій гнилі. Без обробки фунгіцидами на грядках, укритих соломою, сірої гнилизни буває набагато менше, ніж на відкритому ґрунті. І звичайно, треба дотримуватися правил агротехніки - уникати загущеності, прополювати, розпушувати або мульчувати ґрунт, своєчасно знищувати хворі ягоди.
  5. Підгодовуйте полуницю азотними добривами. Для цього підійдуть не лише магазинні добрива, а й домашні з великим вмістом азоту. Це курячий послід, коров'як, зола, настій кропиви. Щоб стимулювати родючість, під кожен кущ вливайте по 0,5 літра розчину цього добрива.
  6. Бувалі городники рекомендують звернути увагу на одну натуральну й дешеву підгодівлю, яка робить ягоди полуниці напрочуд солодкими та великими. Йдеться про крохмаль. Потрібно 200 грамів крохмалю змішати з двома літрами води та закип'ятити цей розчин. Потім розбавити його з 10 літрами чистої води. Зволожувати ґрунт цим розчином треба рясно.
  7. Щоб в полуниці не було шкідників, між рядками полуниці можна посадити часник або чорнобривці. Своїм запахом вони відлякуватимуть усіх шкідників.

Що треба зробити, щоб звичайні котлети набули копченого смаку

субота, 15 червень 2024, 17:14

Якщо потрібна смачна до швидка м’ясна страва, треба смажити котлети. Вони майже ніколи не набридають. Особливо, коли можна робити з них різні інтерпретації. Спробуйте приготувати котлети з копченим смаком. Це змінить враженням про звичну страву,, перед...

Потрібен усім людям після 60! Названо вітамін, який захищає від утрати м’язів і крихкості кісток

субота, 15 червень 2024, 12:27

Лікарі рекомендують включати до раціону продукти, які містять цей вітамін, бо він регулює рівень кальцію та фосфору в організмі, передають Патріоти України. Це вітамін D, який має позитивний вплив на всі системи нашого організму. Вчені виявили, що цей ...