Дешево і сердито: Звичайні сірники позбавлять від мошок у вазоні та додадуть яскравості квітам

Практично жодна квартира не обходиться без кімнатних рослин, але навіть при дуже ретельному догляді зелений улюбленець може почати хворіти і чахнути, передають Патріоти України.

Одна з причин цього - поява мошок у ґрунті. Боротися з проблемою можна різними способами, один з яких працює за принципом "дешево і сердито". А саме позбутися від мошок у квітах можна за допомогою звичайних сірників.

Чому з'являються мошки в домашніх вазонах? Причин може бути кілька. Зокрема, ґрунт міг бути заздалегідь заражений личинками або комахи потрапили через відкрите вікно в кімнату і оселилися у квітах. Крім того, мошки могли з'явитися через перезволоження ґрунту та гниття опалого листя рослини в горщику.

Як позбутися від мошок у квітах

Щоби запобігти зараженню квітів комахами, слід усунути можливі причини їхньої появи:

  • пересаджувати квіти в новий чистий (оброблений) субстрат;
  • не допускати регулярного перезволоження земляної грудки;
  • не залишати рослини біля відкритого вікна без антимоскітних сіток на тривалий період часу;
  • усувати опале засохле листя з поверхні ґрунту.

Якщо дотримуватися цих правил, то ймовірність появи мошок зводиться до мінімуму. Але якщо все ж проблема з мошками виникла, боротися з комахами можна за допомогою звичайних сірників.

Досвідчені квітникарі кажуть, що мінеральні речовини із запальної суміші містять найважливіші для квітів елементи. У землі хімічні речовини, що містяться в запальній голівці сірника, перетворюються на добриво і поступово чинять свою цілющу дію:

  • фосфор бере участь у фотосинтезі, утворенні кореневої системи, поліпшенні функції всмоктування, регуляції дихання рослини;
  • цинк необхідний для утворення гормону росту — ауксину, а також хлорофілу. Також він бере участь в синтезі білка і вуглеводному обміні;
  • сірка в складі запальної суміші поступово розчиняється і пригнічує зростання спор і бактерій.

Крім того, запальна суміш сірників стимулює зростання рослин і сприяє тривалому й інтенсивному цвітінню. Рослина закладатиме максимальне число бутонів, а забарвлення пелюсток буде яскравішим.

Як позбутися від мошок у квітах за допомогою сірників

Щоби настирливі мошки не докучали ні вам, ні рослинам, квітникарі радять рівномірно увіткнути в ґрунт 5-10 сірників головками вниз, відступивши від краю 3-5 см.

Квітку поливають трохи менше звичайного, щоб підсушений ґрунт прискорив одужання. Через три дні сірники потрібно поміняти на нові. Так триває до повного зникнення шкідників.

Застосовувати цей спосіб боротьби з мошками можна при перших ознаках хвороби рослини і в період цвітіння, коли обприскування фунгіцидами є небажаним. Важливо! Не можна використовувати забагато сірників, інакше надлишок компонентів викличе інтоксикацію та опік коренів.

Психогеометричний тест. Він розповість все про ваші сильні та слабкі сторони!

п’ятниця, 3 лютий 2023, 17:08

У 1978 році фахівець із соціально-психологічної підготовки Сьюзан Деллінгер представила світу свій психогеометричний тест. Сьогодні багато роботодавців пропонують пройти його на співбесіді: він вказує на сильні та слабкі сторони людини з великою точніс...

Смачна піца за 5 хвилин без тіста - це реально! Розповідаємо, з чого приготувати

п’ятниця, 3 лютий 2023, 16:12

Піца - найпростіша страва з тіста, яку можна готувати з різними начинками. Для начинки можна використовувати будь-які інгредієнти, а замість тіста - простий лаваш, передають Патріоти України. Кулінарка Поліна поділилася в Instagram рецептом смачної піц...