Добрива бувають небезпечними! ТОП-5 загроз вашому врожаю

Кожен дачник хоче, щоб його урожай був хорошим, міцним і корисним, тому використовує різні добрива. Деякі засоби призводять до плачевних результатів, передають Патріоти України.

Небезпечні добрива для городу - список

Якщо ви не хочете замість пишного врожаю отримати хворі рослини і залишитися без продовольства, не використовуйте жодне з нижчеперелічених добрив.

Свіжий коров'як

Гній вважається одним з найвідоміших добрив, так як він містить велику кількість поживних речовин. Проте, свіжий коров'ячий гній - це небезпечна хімічна сполука, так як концентрація корисних елементів в ньому занадто висока. Якщо вони потраплять в грунт, то спровокують опік і загибель рослин. Якщо хочете удобрювати грядки коров'яком, почекайте, поки він перетвориться на перегній.

Дріжджі

Даний продукт стимулює зростання бактерій, але на урожай ніяк не впливає. Використання дріжджів в якості добрив - поширена помилка багатьох початківців-дачників. Такий природний компонент можна використовувати тільки разом з золою або або якими-небудь органічними речовинами.

Марганцівка

Марганцевокислий калій - сильний окислювач, його не можна застосовувати на кислому грунті. Марганець можна використовувати в якості дезінфектора для садового інвентарю або посівного матеріалу. Розчин марганцю вбиває будь-які корисні бактерії в грунті, так що, в деяких випадках він марний, а в деяких навіть небезпечний.

Людські фекалії

Багатьох дачників цікавить питання, чи можна удобрювати город людськими фекаліями. Звичайно ж, ні. У чистому вигляді екскременти людини можуть містити яйця гельмінтів і хвороботворні патогени. Якщо ви хочете провести експеримент і використовувати таке багатство для грядок, то робіть його після компостування.

Сіль і сода

Сіль гарна для боротьби з бур'янами і шкідниками, але як добриво - ні. Навіть якщо ви за допомогою солі позбавляєтеся від непотрібної рослинності, то враховуйте, що там, де ви розсипали сіль, більше нічого не буде рости. Це можна виправити - перекопати проблемну ділянку, перемішати з піском або перегноєм, але краще уникнути такої практики взагалі.

Те ж саме стосується і соди - через натрій в складі порошку рослини починають розвиватися повільніше, тобто, користі від цього продукту, як добрива, ніякої. В цілому, соду можна використовувати для підлужування грунту, але краще вибирати для таких цілей деревну золу або гашене вапно.

Нагар "злітає" сам: Як вичистити праску таблеткою для посудомийки за 30 секунд

п’ятниця, 12 серпень 2022, 10:15

У кожної господині вдома є праска, і нерідко вона може псувати речі, бо вже брудна. Багато хто не знає, як саме відчистити праску та повернути підошві новизну, передають Патріоти України. Ми знайшли спосіб, який допоможе швидко відтерти нагар і на це н...

Навіщо втикати гвоздику в цибулю - хитрість, про яку ви ще не знали

п’ятниця, 12 серпень 2022, 9:13

Небагато спецій можуть похвалитися таким широким спектром застосування, як гвоздика. Засушені бутони гвоздики додають рецепти глінтвейну, маринованих грибів або риби під маринадом, передають Патріоти України. Гвоздика – та сама пряність, яка користуєт...