Допомагає схуднути та захищає від діабету другого типу: Науковці назвали "чудодійні" властивості кави

Дослідники вважають, що вживання кави знижує ризик ускладнень деяких захворювань у людей з надмірною вагою та діабетом 2-го типу. Дослідження, результати якого опубліковані у BMJ Medicine, демонструють залежність кількості жиру в організмі від споживання кофеїну, передають Патріоти України.

За високого рівня кофеїну в крові жир в організмі не накопичується та знижується ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу.

Щоденне вживання 3−5 чашок кави може знизити ризик розвитку хвороб серця і цукрового діабету 2-го типу. В середньому чашка кави містить 70−150 мг кофеїну. Але ці результати мають більш обсерваційний, а не кількісний характер.

Щоб уточнити такі дослідження та встановити причинно-наслідкові зв'язки вживання кави та ожиріння, дослідники використали менделівську рандомізацію. Менделівська рандомізація — це техніка, яка використовує генетичні варіанти, в цьому разі рівня кофеїну в крові, для отримання генетичних доказів впливу кофеїну на вагу та ризик діабету 2-го типу.

Було проведено шість довгострокових досліджень, які вивчали роль двох поширених генетичних варіантів CYP1A2 та AHR у майже 10-ти тисяч людей. Ці гени відповідають за швидкість метаболізму кофеїну в організмі.

Згідно з результатами проведеного дослідження було виявлено, що вищі генетично передбачені рівні кофеїну в крові пов'язані з нижчою вагою (індексом маси тіла), меншою кількістю жирових відкладень, нижчим ризиком розвитку діабету 2-го типу.

Було з'ясовано, що серед усіх факторів, які впливають на втрату ваги та зниження ризику розвитку діабету 2-го типу, частка вживання кофеїну становила 43%.

Як зазначають дослідники, кофеїн прискорює метаболізм, посилює спалювання жиру та знижує апетит. Щоденне споживання 100 мг кофеїну збільшує витрати енергії на 100 калорій на день, що, як наслідок, призводить до зменшення ваги та знижує ризик розвитку ожиріння.

Печиво за 26 грн - найпростіший рецепт домашньої випічки із доступних інгредієнтів

вівторок, 30 травень 2023, 18:59

Печиво можна швидко приготувати у домашніх умовах. Смак залежатиме від фантазії господарки, яка може доповнити випічку новими інгредієнтами. Однак можна скористатися найпростішим рецептом - і десерт до чаю чи кави обійдеться менш ніж у 30 гривень, пере...

Увага на себе! Ось що обличчя може розповісти про стан вашого здоровʼя

вівторок, 30 травень 2023, 18:12

Іноді наше обличчя говорить більше, ніж ми хотіли б сказати. У цьому є і плюс. Пильний погляд у дзеркало допоможе визначити, де в організмі є дисбаланс, а можливо, і запобігти майбутній хворобі, передають Патріоти України. Ось декілька дефектів шкіри о...