Дзеркало душі? Що може розповісти колір очей про ваш характер

А ви знаєте, які фактори визначають колір очей людини? Більшість відповість генетика - і це буде частково правдою. Але лише частково, передають Патріоти України.

Згідно з дослідниками з Делаверського університету, «Колір очей — це не проста генетична особливість. Насправді, колір очей визначається варіацією декількох різних генів і стосунками між ними. Через це існує ймовірність, що у блакитнооких батьків народяться кароокі діти».

(Варто зазначити, що тут мається на увазі не білки очей, а колір райдужної оболонки. Хоча білки очей, своєю чергою, часом можуть бути індикатором здоров’я людини.)

Попри те, що людям вдалося успішно розшифрувати геном людини, подібних «взаємозв’язків» може існувати безліч, і багато з них можна пояснити. Подумайте над назвою цієї статті. Як колір очей може сказати щось про ваше здоров’я і характер? Якщо результати дослідження, згадані в цій статті достовірні, вони можуть пролити світло на деякі теми. Ось 5 прикладів того, що саме колір очей може розповісти про характер людини

Світлі очі: ви любите суперництво

Під час одного з досліджень, в якому взяло участь 336 людей, австралійські вчені опитали чистокровних європейців з метою вивчити їх риси характеру. Учасникам опитування необхідно було відповісти на наступні заяви: «Поруч зі мною інші відчувають себе комфортно», «я вважаю себе уважною людиною, яка до всіх ставитися з добротою», а також запропонувати свою асоціацію зі словами дружелюбність, щедрість і співчуття.

Проаналізувавши результати опитування, вчені прийшли до висновку, що люди зі світлими очима (блакитними або світло зеленими) люблять суперництво і є менш поступливими.

Світлі очі: ризик розвитку вітиліго у вас нижчий

Вітиліго — це аутоімунне захворювання, при якому шкіра втрачає пігментацію. Певні ділянки шкіри, а також в деяких випадках волосся, сітківка ока і слизові оболонки втрачають колір.

Вчені з медичної школи університету Колорадо провели дослідження, під час якого виявили, що з 3000 людей з вітиліго тільки у 27% були блакитні або зелені очі. Існує також зв’язок між вітиліго і іншими захворюваннями, такими як діабет першого типу, вовчак і захворювання щитоподібної залози.

Темні очі: ви менше вживаєте алкоголь

«Люди зі світлими очима більше п’ють, це незаперечний висновок дослідження», заявляє Крістофер Квін, лікар-офтальмолог та член американської оптометричної асоціації. Але як і чому?

Доктор Квін говорив про опитування, проведене дослідниками з університету штату Джорджія. В опитуванні взяло участь 12000 людей (чоловіки і жінки). Дослідники заявили, що виявили «зв’язок між кольором очей і споживанням алкоголю».

Вчені уточнюють, що подібний зв’язок найімовірніше з’являється внаслідок «більшої чутливості до алкоголю, а також зв’язком між лімбічною системою головного мозку, що відповідає за емоції і колір очей.

Темні очі: ви надійніші

У журналі PLOS ONE були опубліковані результати дослідження, під час якого 238 добровольців попросили визначити надійність людини за її кольором очей. «У кольору очей був значний ефект», уточнюють автори. З усім тим, вони також уточнили, що були не до кінця впевнені, чи вплинули інші риси обличчя — підборіддя, щелепа, брови і т.д. — на результати дослідження.

Дослідники прийшли до висновку, що не «карі очі самі по собі вселяли людям довіру, а скоріше риси обличчя, що асоціюються з темними очима. Такі риси обличчя як великі очі, великий рот і широке підборіддя вселяють людям довіру, за словами авторів.

Темні очі: у вас більш здорові очі

Згідно з результатами дослідження, опублікованих в журналі Clinical and Experimental Ophthalmology, у людей зі світлими очима в 2 рази вища ймовірність розвитку макулярної дегенерації, ніж у людей з більш темними очима. Макулярна дегенерація — це захворювання, при якому порушується центральний зір.

Згідно з офтальмологами, так відбувається тому, що темна райдужна оболонка ефективніше блокує ультрафіолетове випромінювання, ніж світла. Ультрафіолетове випромінювання також тягне за собою ризик і інших захворювань, зв’язаних із зором, включаючи прогресуючі погіршення зору при старінні.

Загориться або отруїть вас! Що ні в якому разі не можна ставити в мікрохвильову піч

середа, 31 травень 2023, 18:10

Мікрохвильова піч - швидкий і зручний спосіб розігріти або приготувати їжу. Проте не всі знають, що можна, а що категорично не можна в ній розігрівати. "Телеграф" розповість про це детальніше, передають Патріоти України. Далеко не весь посуд можна став...

Це дійсно працює! Народний метод боротьби з колорадським жуком - замість збирання вручну

середа, 31 травень 2023, 17:09

Городники знають, що з екологічних способів 100% результат дасть ручне збирання жука з картоплі. Але цей процес забирає чимало часу та сили, а спина після великих грядок “дякую” не скаже. Є перевірений спосіб народний, який теж абсолютно знищить жуків,...