Ефект приємно вразить! Чим відмити шпалери від бруду і жовтизни - дієві засоби

Ця проблема знайома молодим батькам найкраще. Відсуваєш щось із меблів, а за ними ціла картинна галерея на шпалерах. Також оздоблення стін з часом невідворотно брудниться - на ньому з’являються плями від їжі та напоїв, наліт від тютюнового диму та сліди домашніх тварин. На щастя, існує чимало способів, як відмити шпалери, передають Патріоти України.

Важливо спочатку встановити, який тип шпалер наклеєний у вас вдома. Водночас догляд за ними можна проводити за допомогою підручних засобів, на які не доведеться додатково витрачати гроші.

Маркування шпалер

Щоразу, обираючи нові шпалери, звертайте увагу на їхнє маркування – воно містить чіткі інструкції з догляду, які розміщені у вигляді піктограм на етикетці. Насамперед зверніть увагу на зображення хвиль. Саме вони вказують на стійкість до миття:

  • одна хвиля – шпалери можна протирати лише вологою ганчіркою;
  • дві хвилі – вони будуть стійкі до миття мильним розчином за допомогою губки;
  • три хвилі – шпалери придатні до миття мокрою ганчіркою з мийними засобами;
  • щітка – виріб є стійким до стирання, тож доглядати його можна за допомогою тертя щіткою.

Дійте відповідно до цього маркування, щоб не пошкодити свій ремонт. Найстійкішими є шпалери, на яких зображено одночасно три хвилі та щітку.

Відбілювання пожовклих шпалер і виведення плям

Найчастіша проблема, яка виникає зі шпалерами, – це пожовтіння. Жовті плями з’являються у місцях, де шпалери дотикаються до тіла, наприклад, на узголів’ям ліжка, у приміщеннях, де курять, на кухні, де можуть з’являтись плями жиру, тощо. Окрім, власне, очищення, вам можуть знадобитись засоби, здатні відбілити полотно.

Оцет або лимон

Кислотні засоби ефективні проти різних типів плям. Але підбирати їх потрібно відповідно до типу забруднення. Так, нікотиновий наліт, спиртові маркери чи жир добре прибирає лимонна кислота – у вигляді магазинного засобу чи свіжого соку. Розведіть порошок чи сік із водою і цим розчином поступово відтирайте пляму за допомогою губки, поки всі сліди не зникнуть. Оцет добре розчиняє залишки шпалерного клею. Візьміть білий чи дистильований оцет, нанесіть його губкою на пляму, залиште на 5 хвилин і змийте разом із залишками клею. Більш стійкі забруднення, як плями від зеленки, можна видалити за допомогою соляної кислоти у 3% чи 5% розчині. Вдягніть рукавички, змочіть кислотою ватний диск, обробіть ним пляму і зачекайте 5 хвилин – після цього засіб можна змивати вологою губкою.

Мило

Для обробки шпалер від нескладних забруднень підійде мильний розчин. При цьому великої ролі не грає, буде це господарське мило, якийсь мильний засіб на кшталт рідини для посуду чи навіть косметичне рідке мило, якщо нічого іншого під рукою нема. Розведіть 1 частину мила з 10 частинами води, цим розчином за допомогою губки обробіть забруднені шпалери і витріть їх насухо.

Спирт

Спирт є розчинником для багатьох видів плям, тож можна його застосовувати і для шпалер. Наприклад, він впорається зі слідами червоного вина, соку чи якоїсь їжі. Просто змочіть ватний диск медичним спиртом і акуратно протирайте ним пляму, поки вона не зникне. Також спирт прибирає з різних поверхонь і шпалер, зокрема, сліди клею – наприклад, від стікерів. Тоді треба змочити спиртом ватну паличку, прикласти її до плями і трошки потримати. Кілька таких процедур, і клей розчиниться. Змивати спирт після обробки ним шпалер не потрібно.

Сода

Содова паста добре впорається із механічними забрудненнями без великої кількості пігменту. Наприклад, з рештками їжі. Розведіть суху соду в однакових пропорціях з водою, щоб вийшла пастоподібна субстанція, нанесіть її на забруднене місце і залиште діяти на 15-30 хвилин. Після цього пляму можна акуратно потерти вологою губкою і зняти залишки засобу.

Тальк

Тальк має здатність добре вбирати жир, тому він врятує ваші шпалери, якщо ви випадково забруднили їх таким типом речовини. Одразу нанесіть на пляму тальк і залиште його діяти на 15-20 хвилин. Далі залишиться тільки зчистити його губкою чи м’якою щіткою. Вам може знадобитись повторна процедура чищення. Від застарілих плям жиру тальк не допомагає.

Перекис водню

Речовина в аптечній концентрації добре видаляє плями крові чи соку, але використовувати перекис водню можна тільки на світлих шпалерах, адже він має відбілювальні властивості. Змоченою ганчіркою чи ватним тампоном пляму треба обробляти від країв до центру. Коли чищення буде завершено, оброблене місце необхідно протерти вологою губкою від залишків перекису.

Як відчистити водостійкі шпалери

Якщо ви обрали для себе водостійкі шпалери, дотримуйтесь правильного алгоритму дій, назалежно від того, який засіб для їхнього чищення ви обрали. Спочатку очистіть поверхню, яку плануєте обробляти, від пилу. Зробити це можна віником чи щіткою або пилососом.

Далі скористайтесь будь-яким із запропонованих засобів – відповідно до типу плями. Але попередньо протестуйте його на взаємодію з поверхнею на невеликій ділянці десь у непомітному місці, наприклад, під столом. Після процедури чищення змийте залишки засобу. Цей етап можна пропустити, якщо ви обробляли шпалери спиртом. Далі насухо протріть вимите місце текстильним або паперовим рушником.

Чищення паперових, флізелінових та вінілових шпалер

Ці типи шпалер чутливі до води і засобів чищення, тож обробляти їх від плям треба дуже уважно. Паперові шпалери можна протирати вологою губкою, якщо вони двошарові. Одношарові можна чистити тільки сухим способом.

Флізелінові шпалери здебільшого використовують під фарбування, а фарба зазвичай добре переносить миття. Якщо ж на флізелін нанесений інший матеріал, то діяти треба відповідно до типу покриття. Так, бамбук можна чистити тільки пилососом.

Вініл може бути як на флізеліновій, так і на паперовій основі. Якщо це спінений вініл, який утворює об’ємний малюнок, він може бути чутливим до тертя і мийних засобів, у такому разі його можна чистити сухим способом або у крайньому разі акуратно протирати вологою м’якою губкою. Натомість шовкографія або вініл гарячого тиснення добре переносять активне тертя та мийні засоби.

Не люблять гуляти: Які породи собак підійдуть лінивим господарям

п’ятниця, 24 березень 2023, 18:49

Один з головних аргументів проти того, щоби завести собаку, навіть якщо ви мріяли про це все життя, є необхідність щодня гуляти з твариною. Дощ, мороз, нестерпна спека, сильний вітер – все одно доведеться зранку і увечері виводити улюбленця на прогулян...

Як використовувати марганцівку в городі - ці лайфхаки дачникам варто брати на замітку

п’ятниця, 24 березень 2023, 18:14

Марганцівка - це перманганат калію, відомий своїм синьо фіолетовим відтінком при розчиненні у воді. Призначень у марганцівки кілька, але в цьому матеріалі ми зупинимося на тому, що можна удобрювати марганцівкою, передають Патріоти України. Марганцівка...